Stadın çatısı da yoğun karı kaldıramadı
admin • 1 Ocak 2015 14:37:25 
Stadın çatısı da yoğun karı kaldıramadı

Edebali Stadyumu'nun çatısı yoğun kar yağışına dayanamayarak çöktü. Protokol kısmının sol tarafında meydana gelen çöküntüde şans eseri can kaybı yaşanmadı.

"Şükrediyoruz ki bir can kaybımız yok"

Çatının çökmesinin ardından hemen güvenlik tedbirleri alınırken Gençlik ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk'da olay yerine geldi. Çökme anında şans eseri kimsenin bulunmadığı için şükrettiklerini belirten Doyuk şöyle konuştu:

" Yıkılan çatı kısmı protokol kısmının  yapılmasından sonra ilave olarak yapılmıştı. Yaklaşık 20 senelik bir çatı. Çok fazla bir kar yağışı oldu.  Bizim şükrümüz sporcularımızın olmaması. Orada herhangi birilerinin olmaması. Şükrediyoruz ki bir can kaybımız yok. Böyle şeyler olağan şeylerdir. Çok olağanüstü bir kar vardı ve çatı da yüke dayanamadı.

Çöken kısımla ilgili Ankara Tesisler Daire Başkanlığı ile irtibata geçeceklerini belirten Doyuk, "Yaklaşık 10 yıldır buradayım ve bu şekilde bir şeyle karşılaşmamıştım.  Biz çöken kısım için kendi raporlarımızı tuttuk. Resimlerini çektik. Ben buranın komple değişeceğini düşünüyorum. Ankara Tesisler Daire Başkanlığı'ndan ilgili mühendis arkadaşlarımız gelirler. Raporlarını tutarlar. Birlikte bilgi alışverişinde bulunarak bir hal çaresi düşünülecektir" dedi.

Olayda herhangi bir ihmal olmadığını belirten Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Hüseyin Mete Gündoğdu, bakımların gereiğince yapıldığını belirtirken, " Bu bir afettir sonuçta. İlimizin çeşitli yerlerinde de olan şeyler. Böyle şeyler olabiliyor. Olmasa daha iyiydi ama olabiliyor. Önemli olan can ve mal kaybı olmaması."dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler İl Müdürü İsmail Özdil ise çöken çatıyla ilgili bayındırlık personeli tarafından bir çalışma yapıldığını belirtti.Ankara Tesisler Daire Başkanlığı'ndan daha önce  ödenek istediklerini belirten Özdil,  dosyalarının şu anda Ankara'da olduğunu ifade etti.

 

 

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
çatı
7 yıl önce

çatı – stadın çatısı 2 yıl önce bakımı yapıldıydı birde maç oynansaydı ne olurdu statik hesaplaması böylemi yapıldı saYIN YETKİLİLER

0
Would love your thoughts, please comment.x