• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
STAJ İÇİN AVRUPA ÜLKELERİNE GİDECEKLER

STAJ İÇİN AVRUPA ÜLKELERİNE GİDECEKLER

Türk Ulusal Ajansının 2017 Teklif Çağrısı üzerine Avrupa Birliği Erasmus Plus programı kapsamında başvurusu kabul edilen Gölpazarı Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Vekili Ahmet Basatemur, öğretmen ve öğrencileri, 04 Şubat 2018 tarihinde Portekiz´e yapılacak staj hareketliliği öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş´u makamında ziyaret ederek Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projesi hakkında bilgi verdiler.
“Sessiz İskemi ve Bakım Uygulamalarının AB Boyutu” adlı proje kapsamında 18 öğrenci ve 6 öğretmen kalp hastalıkları ve bakım uygulamalarına ilişkin Portekiz, Almanya ve İtalya´daki uygulamaları izleme ve belirtilen ülkelerdeki hastanelerde 21´er günlük staj yapma imkânına kavuşuyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Avrupa Birliği Erasmus Plus programı kapsamında, Avrupa ülkelerine gidecek olan Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerini projelerinden dolayı tebrik etti.

2014’ten bu yana Avrupa Birliği Projeleri konusunda art arda başvuru yaptığı 4 projenin kabul edildiğini kaydetti. Gerçekleşecek olan staj eğitimlerinin kendileri için yararlı ve hayırlı olmasını diledi. Fazilet Durmuş, öğrencilerden yurt dışında girdikleri çevrelerde ülkemizi ve Türk insanını temsil ettiklerini, konuşmalarının, hal ve hareketlerinin Türk kültür ve medeniyetinin bir ürünü olarak algılanacağını unutmamalarını istedi. Bazı çevrelerde milletimiz hakkında oluşmuş haksız ve olumsuz düşüncelerle, peşin yargılarla karşılaşabileceklerini; milletimizin iyilik, doğruluk, dürüstlük, adalet, yardımseverlik, güzel ahlaklı olma gibi pek çok önemli hasletini söz ve davranışlarıyla yansıtarak aleyhimize oluşan kanaatleri değiştirebileceklerini söyledi.

Bizim medeniyetimizin, insanları ırklarına, dillerine, dinlerine ve renklerine göre ayırmayan, yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmeyi öğütleyen, gönül kapılarını herkese açan bir medeniyet olduğunu, tarihimize baktığımızda her dinden, her dilden, her kültürden insanın topraklarımızda adalet, huzur, refah ve barış içinde hayatlarını sürdürdüklerini ifade etti. Bizim inancımız ve kültürümüz gereği, değil insanlara, hayvanlara bile en küçük bir eziyet vermekten, en küçük bir haksızlık yapmaktan, karıncayı incitmekten korkan bir millet olduğumuzu, kadim tarihimizden kaynaklanan kadim ve değerli bir medeniyete; örf, adet, gelenek ve göreneklere sahip olduğumuzu ve bunlardan asla kopamayacağımızı belirtti.

Fazilet Durmuş, “İşte gittiğiniz her yerde kaynağından beslenip feyiz aldığınız bu medeniyeti hem gereğince yaşamalı hem de gereğince tanıtmalısınız. Kimliğinizden ve kişiliğinizden ödün vermeden, özgüven içerisinde çalışmalarınızı yürütmelisiniz. İnanıyorum ki ülkenize döndüğünüzde arkanızda hoş bir seda bırakacaksınız ve gönül rahatlığıyla anlatacak anılar biriktireceksiniz. Bu duygu ve düşüncelerle çıktığınız yolda sizlere kolaylıklar ve başarılar diliyor, Allah yâr ve yardımcınız olsun diyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam