SULTAN ABDÜLHAMİD HAN’I VEFATININ  102. SENE-İ DEVRİYESİNDE RAHMET, MİNNET  VE HAYIRLA YAD EDİYORUZ

SULTAN ABDÜLHAMİD HAN’I VEFATININ 102. SENE-İ DEVRİYESİNDE RAHMET, MİNNET VE HAYIRLA YAD EDİYORUZ

Millet-i İslâmiye’ye ve Ümmet-i Muhammediye’ye 33 yıl hizmet eden, modern hastane, modern okullar kurarak yurdu demir ağlarla ören, yüzlerce yeniliğin mimarlığını yapan, Kuruluşun, Kurtuluşun ve Dirilişin diyarı Güzel Şehrimizde de bizlere miras simge eserler (Belediye Binası, Tren Garı, Saat Kulesi, Bekdemir Köprüsü, Söğüt Darül Eytam Binaları, Çelebi Mehmet Camii v.d.) bırakan Sultan Abdülhamid Han’ı vefatının 102. sene-yi devriyesinde rahmet ve minnetle anıyoruz. Dün Hamid öldü diye sevinenler bugün aynı yerdeler ve ülkesine kim hizmet ediyorsa ona karşı da aynı entrika ve hıyanet içindeler.

Tarih değişir, vaka değişmez
Takvim değişir taraf değişmez
Zaman değişir ihanet değişmez.
Zalim ve mazlum hep aynı kalır

Ve 33 yıllık hükümdarlığının biri yahudi, biri ermeni, iki gayri Müslimin hâl kararını tebliğ etmesiyle son bulması bize her şeyi net bir şekilde anlatıyor. Saraydan bir küçük çantayla ayrılıp gece Selanik’e sürgün yolculuğu başladığında “Cenab-ı Hak yolumuzda muînimiz olsun.” demesi kim olduğunu bize anlatıyor..

Hayatı boyunca Abdülhamid Han’a yapılanlar yıllar geçse de hep akıllarda kalacak. Bizler de bu acı tarihin Tarihin birdaha tekerrür ettirilmemesi için unutturmayacağız ve bir daha bu Millete bu vahim olayların yaşatılmaması için dirayetimizi asla yitirmeyeceğiz.. Söylenmesi gereken söz çok ama Üstad Sezai Karakoç’un ifadeleriyle…

Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak.
Hâlbuki biz sussak, tarih susmayacak.
Tarih sussa, hakikat susmayacak.

BİSİDAP
Bilecik Sivil Dayanışma Platformu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam