Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Sungur Hoca’dan karşı atak 25 büyük proje
Sosyal Medyada Paylaş
8 Şubat 2014
admin

Sungur Hoca’dan karşı atak 25 büyük proje

Chp Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet ve Belediye Başkan Adayı Sungur Turan düzenledikleri kahvaltı ile basın mensupları ile bir araya geldi. Turan Konuşmasının başında şu ifadeleri kullandı:

“Bizim projelerimiz herkesin bakışını etkileyecektir. Bu memlekette bugüne kadar hizmet eden bir dürü belediye başkanı ağabeylerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Vefat eden başkan ağabeylerimize Allah’tan rahmet diliyorum. En son Selim Bey’e de Bilecik’e elinden geldiğince hizmet ettiği için Allah razı olsun diyorum, teşekkür ediyorum. Bilecik’imize yapılacak birçok estetikler nedeniyle biz de elimizi taşın altına sokmak düşüncesine girdik ve şehrin gelişimi için birçok proje gerçekleştirdik.”

Yapacakları projeleri daha sonra halkın önünde gerçekleştirecekleri görsel materyaller eşliğinde sunacaklarını belirten Turan konu başlıklarını özetleyerek şu ifadeler yer verdi:

 “ Tıp Merkezimiz olacak”

“Hekim olarak burada tüm ana branşları barındıran vatandaşın hizmetinde olacak güzel bir tıp merkezimiz olacak belediyenin bünyesi içerisinde.

“Kentsel dönüşüme dur denilecek”

İkinci başlığımız Kentsel Dönüşüme belediyenin şu haliyle getirmiş olduğu kentsel dönüşüme dur denilecek.

 

“Ücretsiz internet ağı kurulacak”

Bilecik ilk kez ücretsiz olarak bütün herkesin ücretsiz kullanabileceği internet ağını kuracağız, öğrenciler ve şehir ücretsiz internet ağına kavuşacak.

Öğrenci misafirhanesi

 Öğrenci misafirhanesi kurulacak, bu memlekette okuyan fakir ve zeki çocukların eğitimine katkımız olacak ücretsiz olarak.

Edebali’yi turizm odağı haline getireceğiz

Bununla ilgili olarak tabi ki Şeyh Edebali Türbesi’nin çevresinde regreasyon ve çevre düzenlemeri yapılacak

Bilecik Hamsu köprüsüne mecbur kalmayacak”

Alternatif yolar ve viyadüklerle şehrin bağlantıları tekrar gözden geçirilecek

Otopark sorunu sorun olmaktan çıkacak

Otopark için bizim şimdilik düşündüğümüz iki yer var teme olarak. Birincisi şimdikş garajın olduğu yerde iki katlı yer altında otopark olacak. Bir de şu anda adliyenin orada iki kat aşağı inilerek şehrin otopark sorununa iki farklı yerde toplamaya çalışacağız.

Siz karar verin toplantıları ile siz yönetin

Siz karar verin diye toplantılarımız olacak. Bu toplantılara sürekli halkımızla oturup konuşacağız. Her konuda dayatma olmayacak. Empati yapacağız ve karşılıklı konuşarak siz karar verin toplantılarıyla bölgesel olan sorunları bölgenin halkıyla paylaşarak beraber karar vermeye çalışacağız.

Amatör Kulüp spor ve Bilecik Spor

Bilecik Spor mutlaka kendi tesislerine kavuşması gerekiyor. Bunun dışında da Bilecik’te her semtte mutlaka spor komplekslerinin kurulması sağlanacak.

“Tevfik Bey Caddesi’ni yayalaştırma projemiz var”

Orayı trafiğe kapatacağız ve vatandaşlarımızın orada daha rahat alışveriş yapabileceği, trafikten uzak temiz bir mekân oluşturacağız.

Fuar Merkezi Bilecik

Bilecik mermer sanayi ile ilgili gelişimi olan bir vilayet olduğu için mutlaka bu memlekette özellikle mermer ve seramik için bir fuar merkezi kurulacak ve mermerimizi tüm dünyaya tanıtacağız.

Bilecik’e ait belediye hizmet binası

Eskiden Bilecik’te bir hizmet binamız vardı, o hizmet binası satıldı. Oranın yerine baka bir hizmet binası kuracağız.

 

Hal binası projesi

İstasyon Mahallemizde hal binası kurma düşüncemiz var.

Evsel atık ve katı atık sorunu

Hamsu ve diğer derelerin mutlaka temiz akması lazım. Edebali Türbesi’nin oradaki şalelerimiz, sularımızın daha temiz akmasını sağlayacağız. Tabi ki katı atık ile ilgili olarak da mutlaka projelerimiz devam edecek.

Pazar Pazarı alanı

Ertuğrulgazi Mahallesi’nde bulunan Pazar Pazarı alanı kapalı Pazar haline getirilecek.  Engelliler için yaşamsal faaliyetlerini destekleyecek bazı projelerimiz var.

Kültür ve Sanat Şehri

Bu memleketi mutlaka ve mutlaka kültür ve sanat şehri haline getireceğiz. Tüm sanatsal faaliyetlerin ücretsiz desteklendiği bir sistemi gündeme getirmeye

Kaderine terk edilen kültür sitesi canlandırılacak

Kültür sitesini canlandırmayı düşünüyoruz. Kültür sitesinin üzerindeki vakıf şerhini kaldırarak çok güzel bir proje gerçekleştireceğiz.

Çalışan annelerin çocukları güvende olacak

 Çalışan annelerin 0-36 aylık çocukları için kreş imkânı oluşturulacak. Ü

Şehirlerarası Otobüs Terminali

Şehrimize yakışır bir otogar kazandıracağız

Küçük Sanayi Sitesi esnafı rahat bir nefes alacak

Küçük sanayi sitesine kesinlikle diretmeyeceğiz. Oradaki arkadaşlarımız kendi yerlerinde kalacak ve kendisiyle ilgili konulara kendilerinin karar vermesi sağlanacak ve bunların etrafında bir güvenlik alanı oluşturmaya çalışacağız.

Karasu Vadisi yaşam alanı

Karası Vadisi ile ilgili yaşam merkezi haline getirmeyi düşünüyoruz

Minibüs ve taksicilerimizin sorunlarına çözüm olacağız

Minibüs ve taksicilerimizin geçmişte kazanılmış haklarını vermeyi düşünüyoruz.

Halkımız musluktan akan suyu içecek

Halkımız musluktan suyunu içebilecek konuma getirmek istiyoruz. Şu an temiz deniliyor ama yine de tam içilecek konumda değil. Mutlaka içilecek konuma getireceğiz ve vatandaşın sırtındaki kambur olan su faturalarındaki yükü azaltacağız.

Birleştirici güç projesi

Bilecik’imizi el birliğiyle kalkındırmaya çalışan tüm sivil toplum örgütlerini ve hemşeri derneklerini bir çatı altında toplayıp herkesin örf, adet ve ananelerini yaşamasını sağlayacağız. Ayrıştırmayı değil, birleştirmeyi gerçekleştireceğiz. Bilecik’in birleştirici gücü olacağız. BETÜL SÖNMEZER

 

 

6 adet yorum var.

  1. oldu efendim.. – tevfikbeyi de kapatın da araçlarımızı edebali stadının oralara park edelim… siz orayı trafiğe kapatırsanız Atatürk bulvarında 3.sıra parklar oluşur. nasıl bir çözüm anlayışınız var bilemedim

  2. uyan bilecik – bilecik sungur hocamla gerçek belediyecilik nasıl yapılır yeniliği sosyalleşmeyi görecektir oylar sungur hocamın bilecik haydi uyanma zamanı!!!

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım