Sungur Turan, Vaatlerini Açıkladı

Sungur Turan, Vaatlerini Açıkladı

Turan konuyla ilgili şunları aktardı:

“Kamuoyu yoklamaları sonucu Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı olarak görevlendirildim. Bu nedenle bize inanan ve kamuoyunda destekleyen Bilecik halkına şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. 30 Mart seçimlerinde neler yapacağımızı görecekler. Temiz, dürüst, şeffaf, çevreci, üretken ve adil paylaşan bir belediye olacağız. Belediyelerden desteklenen ihtiyaç sahipleri seçilirsek en az bu belediyenin yaptığı kadar desteklenecek ve kimse mağdur edilmeyecektir. Bilecik’in kendi coğrafi ve tarihi yapısına uygun mimari projeleri destekleyen, yönlendiren, bilimsel verileri önemseyen bir belediye olacağız. Şehri kirleten, güneşin ve rüzgarın giremediği sokakların olmasına asla izin vermeyeceğiz. Bilecik’te sanat ve kültürel gelişimi çok önemseyeceğiz. Herkesin ücretsiz kolay ulaşacağı Gençlik Merkezleri kuracağız. Her türlü sanatsal faaliyeti üreten ve bunu gerçekten festival haline getiren yapılanmalar kuracağız. Şehrimizin sokak ve mahallelerin sorunlarını o bölgenin yaşayan insanlarına dayatmadan empati yaparak çözeceğiz. Bu şekilde bu şehrin yaşayanlarıyla empati kuran, çatışmayan, dayatmayan, anlamaya çalışan, tarafsız, toplumu birleştiren herkese saygılı ama yolsuzluklarla mücadele eden bir belediye olacağız.

 

‘Onların malına şerh koymak yaşamlarına şerh koymaktır’

 

Cumhuriyet Mahallesi ve İstiklal Mahallesi sakinlerinin kentsel dönüşüm projesi uygulamasına alınma istekleri var. Bunlara asla müsaade etmeyeceğiz. Eğer belediyeyi alırsak meclis kararı ile tapuların üzerindeki şerhi kaldıracağız. Çünkü ben bu bölgede yaşayan insanların % 80’inin ne kadar geçim sıkıntısı çektiğini, akşamları ne yediğini biliyorum. Hayata sadece o evleri ve arsalarıyla oturup hayata bağlanan o insanların mallarına, mülklerine şerh koymak yaşamlarına şerh koymaktır. Buna müsaade etmeyeceğim. Encümen toplantılarına mutlaka meclis toplantılarına meclis üyeleri dışında muhtarları, kitle örgütlerini ve mahallelerde hedef sorumlularını belirleyerek halkın yönetimde söz sahibi olmasını sağlayacağız.

Şehrimizde belediye-özel idare-sanayicinin yan yana geldiği üniversite ile ar-gesi desteklenen, çevreyi kirletmeyen, şehrin gelişimini sağlayan ihtisas OSB’lerinin kurulmasını destekleyeceğiz. Sanayide en önemli yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak için sanayi ve milli eğitim ile ortak projeler geliştireceğiz. Belediyenin bünyesinde mutlaka öncelikle çalışanların ihtiyacını karşılayacak sağlık yapılanmasına gideceğiz. Yasal sınırlar içinde de özel sağlık kurumlarına elimizden gelen yardım yapılacak.

Ulupınar’dan gelen suyu alınmış kanalizasyonu eklenmiş Hamsu Deresini kurtaracağız. Bu derenin ıslahı ile Edebali Türbesi’nin altındaki ve üstündeki alanı bir cennet vadisi haline getirmeyi düşünüyorum. Bilecik’imize önemli bir yaşam alanı oluşturacağız. Bu alandaki ufak şelaleler, değirmenler hak ettiği şekilde korunacaktır.

 

‘Evde sağlık hizmetleri verilecek’

 

Bilecik için düşünülen birçok projelerimiz var. Örneğin evde enjeksiyon yaptırmak istiyor. Mutlaka evine ücretsiz enjeksiyon imkanı sağlayacağız. Evinde acil ilk yardım hizmeti sağlayacağız. Hasta nakillerine yardımcı olacağız. Çözüm masası kuracağız. Çözüm masasında istek ve önerilere bakılacak. Bilecik’imizin gerçekten ormanları görülmeye değer göletleri kanyonları ve tepeleri mevcut. Bunlarla ilgili ciddi çalışmalar yaparak üniversite öğrencileri ve Bileciklilerin faydalanacağı yürüme ve spor kulüplerinin kurulmasını sağlayacağız. Üniversite mezunu kişilerle işbirliği yaparak dil bilişim kariyer planlamasına destekte bulunacağız. Bayanlar için mutlaka bir lokal kuracağız. Başarılı üniversite öğrencilerine Bilecik’te ücretsiz misafirhane ve beslenme imkanı sağlayacağız.

Bu görev sırasında bana yardımcı olacak il ve ilçe başkanıma tüm yönetim kuruluma vefalı parti arkadaşlarıma şimdiden sevgi saygılarımı sunarım. Bunun dışında mal varlığımla ilgili sadece kendimin ve eşimin değil çocuklarımın da mal varlığını bildireceğim. Ayrıca belediye meclisine giren tüm arkadaşlar bilsinler ki bu mecliste mutlaka mal varlıklarını eşi ve çocuklarıyla birlikte vermek zorundalar.” ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç