Süreç Bayrakçı, Yıldırım ve Kılıçaslan’la sona erdi

Süreç Bayrakçı, Yıldırım ve Kılıçaslan’la sona erdi

Aday adaylığı için  son gün başvuran Hüsnü Bayrakçı, Üzeyir Yıldırım ve Muharrem Kılıçaslan aday adaylığı sürecini tamamlayan isimler oldu.

“Kim aday olursa olsun kendim olmuş gibi çalışacağım”

Saat 14.00’da aday adaylığı başvurusunda bulunan ilk isim Hüsnü Bayrakçı, aday olsa da olmasa da aday seçilecek kişiyi destekleyeceklerini belirtti. Bilecik’de 2 milletvekili çıkartmanın yeni bir anayasa çıkartmak için çok önemli olduğunu vurgulayan Bayrakçı şöyle konuştu:

“2015 genel seçimleri için bugün Allah nasip ederse aday adaylığı başvurumuzu yapıyoruz. Bu süreç içerisinde, bizi yalnız bırakmayarak gelen herkese teşekkür ediyorum.

Öncelikle bir davada yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz başlıyor. Tüm aday adayı arkadaşlarımın hiçbirini rakip olarak görmüyorum. Hepsi benim dava arkadaşımdır. Kime nasip olursa kendim olmuş gibi çalışacağım. Bu adaylık süreci içerisinde öncelikli hedefimiz Bilecik’imize bu dönem, 2015 yılında 2 Bilecik milletvekili çıkartmaktır. Eğer Bilecik’de biz bunu başarabilirsek Ankara’da Allah’ın izniyle özellikle anayasayı yapacak sayıya ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu süreç içerisinde davanın her kademesinde birlikte çalışmak için burada hepinizden bir söz almak istiyorum. Allah utandırmasın. Yar ve yardımcımız olsun. Kısmetimizde varsa bize olsun. Eğer kısmetimizde değilse hangi arkadaşımız aday olacaksa kendim aday olacak gibi çalışacağıma huzurlarınızda tekrar tekrar söz veriyorum. Bu dönem anayasa için çok önemli. 2 tane milletvekili için hiçbirimiz inancımızı kaybetmeden sonuna kadar çalışacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum. Hepinize teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın inşallah.”

“Partimizin oyunu arttırarak iki milletvekilliğini alma potansiyeline sahibim”

Bayrakçı’nın ardından saat 14.30’da aday adaylığı başvurusunu yapan isim Muharrem Kılıçaslan oldu. Kılıçaslan konuşmasında şunları aktardı:

“2015 genel seçimlerinde Ak Parti saflarından Milletvekili Aday Adayı olmak üzere resmi başvurumu yapıyorum. Bu kararı almamda bana destek veren ve dualarını esirgemeyen tüm büyüklerime, dost ve kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin almış olduğu %51’lik oy oranını koruyup, hatta onun da üzerinde oy alarak, her iki milletvekilliğini de partimize kazandıracak yetenek, kapasiteye ve potansiyele sahibim. Bunu nasıl yapacağımı Ak Parti Yönetim kurulu üyelerine hitaben yapacağım tanıtım konuşmamda açıklayacağım.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin başlattığı şimdi ise sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu beyefendinin önderliğinde yürümeye devam ettiğimiz; Yeni büyük Türkiye yolunda vatanımıza ve aziz milletimize faydalı olabilmenin bir borç olduğunu düşünerek; bilgi tecrübe ve deneyimlerimi bu aziz milletin ve Bilecik halkının yararına kullanmak; Cihan devleti Osmanlı’nın beşiği, kayı obası Bilecik ilimize hak ettiği ve özlediği hizmetleri kazandırabilmek ve halkımıza yoldaş olabilmek düşüncelerimle, bu kutlu yola çıkmaya karar verdim.

Hayırlı olur inşallah. Bu kutlu ama çetin yolda tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Allah Yar ve Yardımcımız olsun. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalınız.”

 

“İnşallah bu sefer tamam diyorum”

Adaylık başvurusunu saat 15.30’da gerçekleştiren son isim ise Üzeyir Yıldırım oldu. Siyasi hayatında tecrübe ve yaş olarak belli bir olgunluğu yakaladığına inandığını belirten Yıldırım, parti teşkilatından ve Bilecik halkından desteklerini beklediğini ifade etti.

Yıldırım şöyle konuştu:

“7 Haziran 2015 milletvekili seçimlerinin öncelikle ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını, milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. 2001 yılında başlayan siyasi hayatım 2015 yılına geldiğimiz noktada Ak Parti ile birlikte devam etmekte. Partimizi 2001 yılında kurduğumuzda bir nefer olarak çalışmaya geldik. Partimizi büyütmek için gayret sarfettik. Bu neferliğimizi, aldığımız terbiye doğrultusunda devam ettirdik. Hiçbir zaman partimizi yalnız bırakmadık. Buna Bilecik’te şahittir. Buna genel merkezimiz de şahittir. Bugün buraya geliş gayemiz hizmet olayında er olarak da hizmet edersiniz komutan olarak da hizmet edersiniz, çeşitli kademeleriniz olur. Biz buraya rütbemizi yükseltmeye geldik. İnşallah Allah nasip ederse ilimizin teşkilatları teveccüh gösterirse genel merkezimiz teveccüh gösterirse 2015 seçimlerini Bilecik’te 2 milletvekili çıkartmak için çaba sarf edeceğiz. Aday olalım ya da olmayalım bu mücadelemizi devam ettireceğiz. Bunun örneği ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz sözündedir. Bunu da her zaman yaptık.

Ben siyaseti 2001 yılında kurucu genel başkanımız sayın cumhurbaşkanımız 1 Kasım 2001’de saat 8, 8 buçuk arasında olan görüşmemizde il başkanımızı, merkez ilçe başkanımızı götürdüğümüzde benim sırtıma şöyle bir ağır yük yüklemişti; Bilecik’i maddi ve manevi sana emanet ediyorum, demişti. Bugün yaptığımız siyasette de bu emaneti bugüne kadar taşıdık. Leke getirmeden devam ettirdik. Bundan sonra er de olsak, milletvekili de olsak, başka bir görevde de olsak bu noktada devam edeceğiz. .Çünkü biz bu yolculuğa bir dava hareketi olarak bakıyoruz. Sevgili il başkanımızın da konuşmalarında dikkat ediyorum, Ankara’dan izliyorum dava arkadaşlarım diye başlıyor. Ak Parti bir dava hareketidir. Başarılı olmasının temel nedeni de dava hareketine sadakat gösteren sadık insanlar dolayısıyla olmuştur. Bu sebeple bu davamızdan hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz. Hatırlarsanız geçen sene öncesinde isim benzerliği üzerinden manipülasyon yapmaya çalıştılar. Ama buna müsaade etmedik hatırlıyorsanız. Gazetelere boy boy ilan vererek bunların önüne geçmeye çalıştık. Üzeyir Yıldırım, Ak Parti’de siyasete başladı, Ak Parti’de siyasete devam edecek. Bu parti kurulu olduğu sürece Ak partili olacak. Er olarak ya da başka bir şekilde devam edecek.

Benim bir farklılığım olduğu kanaatindeyim. Siyasette rekabet de olur ama önceki aday adayı kardeşlerim de, çok değerli insanlar. Onları da cesaretlerinden ve liyakatlerinden dolayı tebrik ediyorum. Ben Ankara’da olmama rağmen ben Bilecik ile bağımı hiç kopartmadım. 2001’de buraya gelerek partimizin kurulmasına öncülük yaptık. Daha sonra 2005 yılından beri Ankara Bilecikliler dernek başkanlığını sürdürüyorum. Oradaki sloganımız da Ankara’daki kapınızdı. Biz Bilecikli hemşehrilerimize her türlü işlerinde yardımcı olduk. Gelirken ajandamı şöyle bir karıştırdım vatandaşlarımıza ne şekilde yardımcı olmuşuz diye. 12 yıllık süre içerisinde 486 Bilecikli arkadaşımıza irili ufaklı yardımcı olmuşuz. Oğlu gelmiş yurda yerleştirmişiz, tayin işi olmuş ufak tefek yardımlarımız olmuş. 2 yıl kent konseyi üyeliği yaptım Bilecik’te. Bileciklilere uzak değiliz, bunları anlatmak için söylüyorum. Hamd olsun Bilecikli öğrencilerimize 10 yılda 200 bine yakın kitap dağıttık. Ben kendim de eğitimci olduğum için eğitime katkı olması noktasında 200 bin civarında kitap dağıtarak onlara katkıda bulunduk. Bunları parti teşkilatlarımız inşallah takdir edeceklerdir diye düşünüyorum.

Siyasi hayatımızda belli olgunluğa hem yaş olarak, hem tecrübe olarak belli bir noktaya geldiğime inanıyorum. O yüzden hem Bilecik’ten hem teşkilatlarımızdan bu süreç içerisinde ciddi destek bekliyorum.

Yeni dönem bir dönüm noktası. Muhalefet için de bir dönüm noktası, ülkemiz için de bir noktası. Bakın, partimizin için bir dönüm noktası demiyorum. Ülkemiz için bir dönüm noktası. Bunun bilincindeyim. Bu harekete dava olarak baktığımız için hep beraber el birliği ile inşallah mücadelemizi devam ettireceğiz. Partimizi başarıya ulaştıracağız. Ardından da ülkemiz başarıya ulaşmış olacak. Son söz olarak da “Bu sefer tamam inşallah” diyorum.

 

IFrame

 

IFrame

 

IFrame

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam