“SÜTTE LEKE OLUR, MERAL AKŞENER’DE LEKE OLMAZ”

“SÜTTE LEKE OLUR, MERAL AKŞENER’DE LEKE OLMAZ”

Akşener’in de balkan göçmeni, Rumeli kökenli olduğunu belirten Erçin yaptığı açıklamasında Akşener’i kırk yıldır tanıdığını belirterek “Biz tüm Rumeli’den gelen insanlar olarak daima onun yanındayız, ona bu durumları yakıştıranları kınıyoruz. Keser döner, sap döner gün gelir hesap döner” ifadelerini kullandı.

Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Erçin’in konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklama:

 “Rumeli’den gelen insanlar olarak daima onun yanındayız”

 “Ben Meral Akşener’i 40 yıldır tanıyorum. Meral Akşener kale komutanlığı değil komutanlık yapacak cinsten insandır. Ona laf söyleyecekler lafın altında kalıp erirler, kaybolur giderler. Sayın Akşener bunu bilsin. Biz tüm Rumeli’den gelen insanlar olarak daima onun yanındayız, ona bu durumları yakıştıranları kınıyoruz. Keser döner, sap döner gün gelir hesap döner. Bunları herkes her siyasetçi şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım. Mendakka dukka diye politikada bir söz vardır. Bunlar parayla olmaz. Bu işler sırayla olur, sırayla insanların başına gelebilir. Sayın Akşener bunu bilmelidir ki tüm Rumeli ve Balkan camiası onun yanında ve arkasındadır. Hele şu anda Bilecik Rumeliler Derneği Başkanı olarak televizyonda iki, üç gündür bu konuları izlemekteyim. Ayrıca üzülüyorum. Onun için ilk önce gelip burada açıklama yapmak istiyorum.

“Meral Akşener sapına kadar bir insandır”

Meral Akşener tabiri caizse kaba konuşacağım ama konuşmak istemiyorum Allah’ına bir kadındır, onu yolundan döndürecek bir insanı tanımıyorum. Kimse onu yolundan döndüremez. Onun bir sevdiği insan vardır, bayrak, vatan, millet ve insanları çok sever, ayrımcılık yapmaz. Bu sevginin ışığındadır zaten yıllardır politikanın içinde ve hep daima önünde olan bir insandır. Onun daima yanındayız, onun arkasındayız. Ne derse desinler, sütte leke olur, Meral Akşener’de leke olmaz. Sütte biraz yabancı madde olur Meral Akşener’de kanında, canında, hayatında yanlış bir hareket olmaz. Ben onu kutluyorum. Bilecik Rumeliler Derneği olarak daima onu takdir ediyor ve onun yanında olduğumuzu bildiriyorum. Sayın Meral Akşener daima senin yanındayız.”

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam