SYDV Mütevelli Heyeti Üyeleri belirlendi

SYDV Mütevelli Heyeti Üyeleri belirlendi

Bilecik Valiliği toplantı salonunda bir araya gelen Bilecik mahalle ve köy muhtarları  Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen'in başkanlığında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti üyelerinin seçimini gerçekleştirdi.

"Bu iş bir gönül işidir"

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Taşdöğen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Mütevelli heyeti için hangi aday çıkarsa çıksın görevinde başarılar dilediğini belirtti. Bu işin bir gönül işi olduğunu belirten Taşdöğen şöyle konuştu:

"Bu mütevelli heyetleri 2015 yılı içerisinde görev yapacak olan muhtar temsilcileri olarak aranızdan birisini seçmek için bulunuyoruz. Bu bir hayırsever gönül işidir. O yüzden bu kurulun sağlıklı ve daha faydalı çalışması için birebir mahallelerimizde olan fakir ve mağdur vatandaşlarımıza en iyi ve en doğru şekilde vicdani ve hakkaniyet kuralları içerisinde yardım yapılabilmesi için tabi sizlerin de bu heyette yer alması gerçekten önemli bir şey. Onun için burada kendi aranızdan bir arkadaşı 2015 yılında mütevelli heyetinde görev yapmak üzere seçeceksiniz. Ben şimdiden seçilecek olan arkadaşa hayırlı olmasını diliyorum. Hayırlı hizmetler diliyorum. Sizlere de katıldığınız için teşekkür ediyorum. Köyleri tanıyan sizlersiniz .Köylerde bulunanların mali durumlarını her yönüyle iyi bilen arkadaşlarsınız. Bilmediğiniz zaman da dernek aracılığıyla diğer köydeki muhtarlar aracılığıyla en iyi şekilde yardımların doğru yerlere ulaşması için sizlerin de önemli görevleri olacak bu komisyonda."

Kapalı oy usulü yapılan seçimde önce mahalle muhtarları için bir  seçim gerçekleştirildi. 2014 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın  mahalle muhtarı temsilcisi olan İlhami Çınar yeniden oybirliği ile temsilci olma hakkını kazandı.

Köy muhtarları temsilciliği için ise Selahaddin Cihangir, Ali Osman Kaya ve Hüseyin Demiröz yarıştı. Toplam 36 oyun kullanıldığı seçimde Okluca Köyü Muhtarı Hüseyin Demiröz 22 oy alarak yarışı kazanan isim oldu. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam