T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2016/7011 ESAS

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2016/7011 ESAS

T.C.
BİLECİK
İCRA DAİRESİ
2016/7011 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik İl, Merkez İlçe, 451 Ada, 86 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, Abbaslık Yolu Mevkii, A Blok, Bodrum Kat, 1 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporuna göre; Satışa konu taşınmaz Bilecik Merkez, İstiklal Mah. 451 ADA,86 PARSEL,ABlok,Bodrum Kat: 1 Numaralı Bağımsız Bölüm, niteliği depodur. Mesken müştemilatı bölümlenmemiş tek açık depor niteliğindedir.Duvarlar tuğladır, Mesken içi oda zemin kaplamaları seramiktir. Sıvası çimento, iç cephe boyadır, Isıyaıtımı mantolamadır. açık mekanı yoktur. çatısı ahşap konstrüksiyon üzerine kiremit malzemeden imal edilmiştir. Isıtma sistemiradyatörlü ısıtma sistemidir. maliyet sınıfı 3B dir. 3.Bloklu site şeklindeki ana taşınmazın A Bloğunun Bodrum Katında bulunan Bağımsız bölüm Bölgü duvarı olmayan tek açık depo şeklinde yapılmıştır. Mevlana sokakta bulunan depo bodrum katta olmasına rağmen gömülü değildir. İşyeri olarak kullanılabilir. Taşınmaz 192,25 m2 dir.PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9.MADDESİ UYARINCA TEMİNAT MİKTARI İHALE ANINDA VEYA ÖNCESİNDE NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK ŞARTIYLA 620001500158007290519699 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.(Aynıdoğrultuda Bilecik İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/11-19 E-K sayılı İhalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup,mahkemece nakit teminat alınmamasıda uygun bulunmuştur.)İİK 114/2.MADDESİ VE AYNI KANUNUN 124/1. MADDE HÜKÜMLERİ VE ARTIRMA TARZI SATIŞ ESNASINDA RESEN DEĞERLENDİRİLECEK VE DURUMA GÖRE UYGULANACAKTIR.KIYMET TAKDİRİ-BİLİRKİŞİ RAPORU/FİİLİ HACİZ TARİHİ İLE İHALE ARASINDAKİ GEÇEN ZAMAN DİKKATE ALINDIĞINDA,SATILAN MALDA DEĞİŞİKLİK VARSAİHALEYE KATILANLARIN BU DEĞİŞİKLİĞİ BİLEREK VE KABUL EDEREK İHALEYE GİRDİKLERİNİ PEŞİNEN KABUL EDERLER VE İHALEYE PEY SÜREBİLİRLER.HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİKTE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR.
Taşınmaz için aşağıda yazılan m2 miktarı ana taşınmazın tapu kaydındaki toplam m2 miktarı olup, satışa konu taşınmazın kullanım m2 yukarıda belirtilmiştir.
Adresi : Ertuğrulgazi Mah. Mevlana Sok. No: 23A Merkez / BİLECİK
Yüzölçümü : 3.190,50 m2 Arsa Payı: 20/630
İmar Durumu : Var , Kayıtlarda Olduğu Gibidir.
Kıymeti : 240.312,50 TL KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Güncel tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 13/02/2018 günü 11:20 – 11:25 arası
2. Satış Günü : 14/03/2018 günü 11:20 – 11:25 arası
Satış Yeri : Bilecik Adliyesi, Zemin Kat, Çay Ocağı Önü-Bilecik(Cumhuriyet Mah.Zafer Sok.)-Bilecik
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7011 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/12/2017 (BN:546)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam