T.C  OSMANELİ   İCRA DAİRESİ–  2015/8 TLMT.  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C OSMANELİ İCRA DAİRESİ– 2015/8 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C

OSMANELİ

İCRA DAİRESİ–

2015/8 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Parselin kuzeyinde orman parseli vardır. Güneyindeki meraya doğru %3-4 meyillidir. Köy yerleşim merkezine yaklaşık 400 mesafededir. Oğulpaşa göletinden sulanabilir bir tarım arazisidir. Keşif esnasında herhangi bir yetiştiricilik yapılmadığı tespit edilmiştir.

Adresi: Bilecik İl, Osmaneli İlçe, oğulpaşa Köyü, mezarlık Mahalle/Mevkii, 104 Ada No, 123 Parsel No, sayılı tarla vasfındaki taşınmaz

Yüzölçümü: 5.593,86 m2

Arsa Payı: tam

İmar Durumu: mücavir alanı dışında kalmaktadır.

Kıymeti: 33.563,16 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: dosyasında

  1. Satış Günü: 31/03/2016 günü 14:20-14:25 arası

2.Satış Günü:  26/04/2016 günü 14:20-14:25 arası

Satış Yeri: Hükümet Konağı Baro Odası OSMANELİ/BİLECİK

 

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dahil olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen müddet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/8 Tlmt.sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 16/02/2016 BN61

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam