T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2017/41 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2017/41 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
SÖĞÜT
İCRA DAİRESİ
2017/41 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : BBilecik İl, Söğüt İlçe, 119 Ada No, 2 Parsel No, Çaltı/Şen Mahalle Özlen
Mevkii, 5 Cilt, 482 Sayfa No, Çaltı Köyünde bulunan Bahçe vasfında taşınmaz. Kıymet takdiri tarihi itibariyle ilgili arazinin bir kısmında galvaniz malzemeden yapılma kullanılabilir sera olduğu (sökülebilir durumda) ve içinde mahsul ekili olmadığı, açık kalan kısımda marul ekili olduğu tespit edilmiştir. Arazi sulanabilir, ulaşılabilir ve verimli Orta Sakarya vadi mevkiisinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 3.600,25 m2
İmar Durumu : Belediye İmar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 87.054,04 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Güncel Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/06/2017 günü 14:35 – 14:40 arası
2.Satış Günü : 25/07/2017 günü 14:35 – 14:40 arası
Satış Yeri : Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi. Orta Mh., Belediye sk., No: 12
(T.İş Bankası Karşısı) Söğüt / BİLECİK
—————————————————————————————————————————
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25 /04/2017(BN:184)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam