Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
“Tanju Çolak Futbol Akademisi” açıldı
Sosyal Medyada Paylaş
9 Temmuz 2013
admin

“Tanju Çolak Futbol Akademisi” açıldı

Futbol Akademisi, Bozüyük Stadı'nda, Güneşspor Kulübü'nün destekleriyle faaliyetine başladı.

Açılış töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tanju Çolak, UEFA tarafından Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verilen cezaları da değerlendirerek, "UEFA'daki lobi çok çirkin işler yapıyor" dedi.

Çok fazla abartılacak bir şeyin olmadığını belirten Çolak, "İki senedir neden vermediniz? Yani o zaman niye buradaki mahkeme sonucunu beklemediniz? Çok büyük karışıklıklar ve haksızlılar var. Romanya'nın bir takımının cezasını ertelemişsin, 'gözlemleyeceğim' demişsin. Bunu Beşiktaş ve Fenerbahçe için de yaparsın. Yani oradaki lobi çok çirkin şeyler yapıyor" diye konuştu.

Kendisinin UEFA'ya saygı duymadığını ifade eden eski milli futbolcu, "Ceza o gün ya verilecekti ya da bugün bu saatte değil, yargı kararı beklenip ondan sonra verilecekti. Şikeyi yapan futbolcu nerede, ben onu merak ediyorum? Bir tane futbolcu yok, futbolcusuz şike olur mu? Hakem yok, hakemsiz şike olur mu? Yani hiçbiri yok, olay bence çok abartıldı. Suçsuzlar mı, hayır. Suçlular, ama bu kadar büyük değil" ifadesini kulandı.

Türkiye'de yabancı futbolcu kriterlerinin belirlenmesi gerektiğini dile getiren Tanju Çolak, "Yabancı oyuncu konusunda bir kriter belirlenmesi gerekir. Önüne gelen Türkiye'ye girmemeli. İngiltere'ye neden gidemiyor? Çünkü orada bir kriter var. Bir yaş kriteri var, bir de diyor ki, 'milli takımında oynuyorsa gelebilir' diyor. Sende yap kardeşim" dedi.

Çocuklarla tek tek fotoğraf çektiren Tanju Çolak'a Güneşspor Kulübü Başkanı Ümit Kök, takımının formasını hediye etti.

Çolak, açılış töreni sonrasında Güneşspor tesislerini de gezdi.AA

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım