TARİHÇİ YAZAR MUSTAFA TURAN 30 GÜNDE 30 KONFERANS VERECEK

TARİHÇİ YAZAR MUSTAFA TURAN 30 GÜNDE 30 KONFERANS VERECEK

 

Turan, şu ana kadar olan taleplere göre, 1 ay boyunca tam 30 konferans verecek.

                1 Mart tarihinde Muğla’ya giden Tarihçi-Yazar Mustafa Turan, gündüz Dalaman Cezaevinde mahkumlara, akşam da Dalamanlılar’a yönelik “Destanlaşan Çanakkale” konulu konferans verdi.  Bugün Marmaris’te halka hitap edecek olan Turan, 3 Mart’ta Aydın’a geçerek İncirliova’da konuşacak.  4 Mart Pazartesi günü de Aydın’ın Çine ilçesinde bir konferans verecek. Aynı gece Trakya’ya hareket edecek olan yazar, Tekirdağ’ın Hayrabolu ve Çorlu ilçelerinde gündüz ve akşam birer konferans verecek. 7 Mart Perşembe günü Edirne’ye hareket edecek.  Sabah ve öğleden sonra olmak üzere lise öğrencileriyle bir araya gelerek onlara “Destanlaşan Çanakkale”yi anlatacak ve öğrencilerin sorularını cevaplayacak.

                9 Mart’ta saat 13.00’de Bartın’da halka hitap edecek olan Tarihçi-Yazar Mustafa Turan, akşam saat 20.00’de de Kastamonu’ya geçerek halka bir konferans verecek. 10 Mart Pazar günü İnebolu programına katıldıktan sonra,  yeni bir konferans için Gerede’ye geçecek. 12 Mart Salı günü Bolu’da akşam Çanakkale’yi anlatacak ve o gece Bursa’ya hareket edecek.

                13, 14 ve 15 Mart tarihlerinde Bursa’nın Karacabey, İnegöl ve Gemlik ilçelerinde ikişer konferans verecek olan Turan, 16 Mart tarihinde Kocaeli’nde olacak ve Gebze de gündüz ve akşam olmak üzere iki ayrı konferansa katıldıktan sonra, ertesi gün de Körfez ilçesinde halkla Çanakkale konferansında buluşacak.

               

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 98. YILDÖNÜMÜNDE İSTANBUL’DA OLACAK

               

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de yoğun bir Mart ayı Çanakkale konferansları trafiği yaşanacağını belirten Tarihçi-Yazar Mustafa Turan,  her yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümünde İstanbul’da olacak. Sabah Beykoz Kültür Merkezi’nde öğrencilerle buluşacak ve öğleden sonra da saat 14.00’te Bağcılar Kültür Merkezi’nde halka hitap edecek.

                23 Mart tarihinde İzmir’e geçecek olan Mustafa Turan, önce Bergama’da akabinde de Aliağa’da birer konferans verecek. 27 Mart tarihinde Niğde Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Çanakkale programına katılacak olan Turan, 28 Mart tarihinde Kırşehir’de 29 Mart’ta ise Nevşehir’de olacak.

                Tarihçi Yazar Mustafa Turan, 3 Nisan tarihinde Bolu İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerine vereceği Çanakkale konferansı ile yoğun “Destanlaşan Çanakkale”  programlarını sonlandıracak.

                Yazar,  ayrıca gittiği her bölgede o bölgede yayın yapan Radyo ve Televizyonlara konuk olarak katılacak ve burada Çanakkale ile ilgili sohbet ve söyleşiler yapacak.

                 Mart ayı içerisinde bir kaç gün boş kaldığını, bu günlerin de hâlâ gelmekte olan Çanakkale konferansı taleplerine göre doldurularak, 1 ayda vereceği konferans sayısının 40’a yaklaşacağını ifade eden Yazar Mustafa Turan, Nisan ayında ise “‘Kutlu Doğum’ programları ile tekrar yoğun bir gündem bizi bekliyor.” dedi.

                 İnsanlarımıza hizmet etmenin ve uzun yıllar süren çalışma ve oluşan birikimini onlarla paylaşmanın kendisine ayrı bir keyif verdiğini ifade eden Yazar Mustafa Turan,  “’Çanakkale’ ve  ‘Kutsal Topraklar’  konferansları esnasında kalabalıklarda oluşan coşku ve duygu selini izah etmek için kelimeler kifayetsiz kalmaktadır.  O atmosfer, ancak gönül ve ruh dünyasında yaşanır, anlatılıp izah edilemez. Şahsım adına söylemem gerekirse,  oldukça yorucu olmakla birlikte bu konferans yoğunluğundan ben de mutlu ve memnunum.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam