• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TARİHİ KONAKLARDA GELİN ÇIKARTMA TÖRENİ

TARİHİ KONAKLARDA GELİN ÇIKARTMA TÖRENİ

Tarihi geçmişi Romalılar Dönemine dayanan 700 yıllık Osmanlı köyü Günüören’de Osmaneli Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu fotoğraf şenliği kapsamında,ünlü fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş’ın da katılımıyla temsili gelin çıkartma töreni gerçekleştirildi.

Osmaneli Belediyesi’nin 12-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlediği fotoğraf şenliğine birçok fotoğraf sever katılırken köyde Osmanlı’dan kalma tarihi konaklar gezdi,köyün geçim kaynaklarından birisi olan ipekböceği yetiştiriciliği hakkında bilgiler alındı.

“BURADAN KEYİFLİ FOTOĞRAF KARELERİ İLE DÖNECEĞİZ”

Davul ve zurna eşliğinde gerçekleşen gelin çıkartma töreni renkli görüntüle sahne olurken, ünlü gezi ve fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş, etkinliğe ilişkin konuşmasında;”Türkiye’den çeşitli şehirlerden amatör ve profesyonel fotoğrafçılarımızla Osmaneli’ye geldik. Buranın kültürel değerlerini,tarihini ve doğasını fotoğraflamaya çalışıyoruz.

Fotoğraf Şenliği çerçevesi içerisinde fotoğraf çalışması dışında daha önce çekilmiş görüntülerimizi Osmanelili fotoğraf severler ve sanatseverler ile birlikte sunumlar gerçekleştirdik.Daha önce yaptıklarımızı göstermeye çalıştık.Bunlardan bir tanesi; Hindistan gösterisiydi diğeri;Doğu Karadeniz sergisiydi.

Türkiye’den ve dünyadan çeşitli fotoğraf örnekleriyle sunum yapmaya çalıştık.

Bugün de Günüören Köyü’ne geldik. Çok güzel,otantik bir Bilecik,Osmaneli köyü.Buraya gelen herkes çok mutlu oldu.Buradan keyifli fotoğraf kareleri ile döneceğiz.Bu bizim için büyük bir mutluluktur.

Başta Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin olmaz üzere Murat Işık beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”ifadelerine yer verdi.

“TURİST ARKADAŞLARIMIZA TARİHİ KONAKLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ”

Etkinliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Köy Muhtarı Necdet Bulgurcu ise, i “Osmaneli Belediyemizin öncülüğünde düzenlenen fotoğraf şenliğinde köyümüze gelen fotoğrafçı arkadaşlarımız hem bol bol fotoğraf çekti hem de Osmanlı’dan kalan 600 yıllık tarihi konakları gezme fırsatı yakaladı.

Aynı zamanda köylülerimizle de sohbet eden fotoğrafçı arkadaşlarımıza gerek köyümüzle ilgili gerekse ipekböcekçiliğinin merkezi haline gelmesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Osmaneli Belediyesinin katkılarıyla geliştirilmeye ve korunmaya çalışan buram buram tarih kokan köyümüz bu noktada turist akımına uğradı diyebiliriz.” Dedi.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam