• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TARİHTE VE GÜNÜMÜZDE BİLECİK VE ÇEVRESİ’’ ULUSLARARASI SEMPOZYUM KANANIŞ TÖRENİ

TARİHTE VE GÜNÜMÜZDE BİLECİK VE ÇEVRESİ’’ ULUSLARARASI SEMPOZYUM KANANIŞ TÖRENİ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kütüphane Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törenin kapanışında Üniversite Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Türk Dünyası Mühendisler Mimarlar Birliği Genel Sekreteri Dr. İlyas Değirmenci ve Prof. Dr. Halit Tadmori birer konuşma yaptılar.

Kapanış törenin açılış konuşmasını yapan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulhalik Bakır, 3 gündür Bilecik'in tarihteki ve günümüzdeki durumu hakkında çok güzel misafirlerle çok güzel konuları işlediklerini belirtti.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özcan:

''Bu tür sempozyumları yapmaktaki amacımız, tarihimizle öykünmek yerine onun üzerine yeni birşeyler koyabilmenin yolunu bulmaktır''

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan ise törende yaptığı konuşmada; Belediyemiz, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ile üniversite işbirliğinde güzel bir çalışma yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

Bilecik ve çevresi, Türk dünyasının önemli değerlerinden birisi. Bu vesile ile Bilecik'imiz ve bölgenin önemini tüm dünyaya duyurmak aslında bizim bir sorumluluğumuz. Bu programlardaki amacımız, geçmişe, tarihe öykünmek değil, geçmişin üzerine birşeyler ekleyebilmektir. Geçmiş değerlerimiz ve tarihimizi öğrenerek, onların üzerine birşeyler eklemektir. Bu kapsamda ünlü bilim adamlarımız ve akademisyenlerimiz bu anlamda Bilecik'te bir araya gelerek, güzel fikir alışverişlerinde bulundular. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam