Tarım Kredi Kooperatifi, Osmaneli Halinden ürün alımına başladı

Tarım Kredi Kooperatifi, Osmaneli Halinden ürün alımına başladı

Tarım Kredi Kooparatifi Osmaneli tarımına destek olmaya devam ediyor.

Tarım Kredi Kooparatifleri iştiraki olan SERA A.Ş Osmaneli halinden sebze ve meyve alımlarına başladı. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, konuya ilişkin olarak, “İlçemizin en büyük sorunu çok kaliteli ürünlerini satma ve pazarlamada yaşadığı sorunlardı.Osmaneli Belediyesi olarak yaptığımız “Toptancı Hali” ilçemize yeni ve güvenilir alıcıların gelmesini sağladı.Tarım Kredi Kooparatifleri Genel Müdürü Dr Fahrettin Poyraz ile görüşen Başkanımız Münür Şahin kooparatifimizin halden yer almasını sağlamıştı.Tarım Kredi Kooparatifleri iştiraki olan SERA AŞ.Osmaneli’deki halimizden sebze ve meyva alımlarına başladı.

Bugün ilçemiz çiftcilerinden Mesut Ertuğrul’dan 16.180 kg karpuz alan Sera AŞ karpuz alımlarına başladı. Medetli kavunu alımına da başlayacak Sera AŞ alımlarını arttırarak sürdürecek.” açıklamalarında bulundu.

En az 20 kadına iş olanağı sağlayacak

Diğer yandan Sera A.Ş Genel Müdürü Mahmut Candan, Belediye Başkanı Münür Şahin ve Hal Müdürü Abdullah Tetik bir araya gelerek,bölgede yetişen ürünlerin listesini inceledi. Gaziler Köyü’nde şeftali bahçelerinde,Selcik Köyü’nde karpuz, Medetli Köyü’nde Kavun tarlalarında köylülerle görüşen Sera A.Ş Genel Müdürü Osmaneli’den karpuz, kavun, şeftali, domates, ıspanak, ayva, üzüm, marul, kış sebzeleri alımı yapacaklarını söyledi.

Osmaneli Belediyesi tarafından yapılacak paketleme ve ambalaj işleme işlerinin  ilçede istihdamın artmasına sebep olacağını belirten Başkan Münür Şahin, “ Osmaneli Belediyesi paketleme ve ambalajlama tesislerinde en az 20 kadına iş olanağıda sağlayacak. Tarım Kredileri Kooparatifi Genel Müdürü Dr Fahrettin Poyraz’a ilçemiz tarımına ve çiftcisine verdiği destek için teşekkür ediyoruz. İlçemizde yapmış oldukları yatırımlarla Osmaneli çiftcisinin ürünlerinin değeri arttı, köylülerimiz ürünlerinin bedellerini rahatlıkla alabiliyor. Osmaneli’de Tarım Kredi Yatırımları devam edecek. İlçemize gelerek bizleri ziyaret eden, çiftcilerimizle görüşerek alımlara başlayan Sera A.Ş Genel Müdürü Mahmut Candan’a  teşekkür ederiz. Osmaneli Belediyesi olarak tarımda yatırımlarımızı sürdürerek  çiftcimize hizmet etmeye devam edeceğiz.Tarımda yeni ürünler ve yeni pazarlarla hedeflerimizi gercekleştireceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam