Tarım ve Orman Müdürlüğü Jandarmanın Yemeğini Denetleyecek

Tarım ve Orman Müdürlüğü Jandarmanın Yemeğini Denetleyecek

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı arasında ortaklaşa hazırlanan toplantı karar tutanağı imzalandı.

Toplantıda 5996 sayılı Kanun un 45 inci maddesinin 3 üncü fıkrası uyarınca; Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca ihtiyaç duyulan veteriner hizmetleri ile gıda denetim ve kontrol işlemleri Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından ücretsiz olarak karşılanacağı, buna ilişkin usul ve esasların Tarım ve Orman Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından müştereken belirleneceği hükme bağlandı.

Bu doğrultuda İl Müdürlüğü ile Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı arasında ortaklaşa hazırlanan Toplantı Karar Tutanağı 15.02.2021 tarihinde imzalandı.

İmzalanan Toplantı karar Tutanağında şu bilgiler aktarıldı:

”İl Müdürlüğümüz kontrol görevlileri tarafından, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı ile Söğüt İlçemizde bulunan Söğüt Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkezi Komutanlığı mutfağından 2 ayda bir olmak üzere denetim yapılıp, mevcut menüdeki yemeklerden risk esaslı denetim programı kapsamında numune alınması kararı alınmıştır.

Ayrıca İl Müdürlüğümüz ile Söğüt İlçe Müdürlüğümüz veya ilgili komutanlığın risk görmesi, şüphe duyması, talep etmesi veya ihtiyaç hallerinde denetim ve numune alma sıklıklarının arttırılması hususunda kararlar alınmıştır.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç