TARIMSAL KREDİ BORÇLARININ ERTELENİYOR

TARIMSAL KREDİ BORÇLARININ ERTELENİYOR

Muhtarlar Derneğinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Demirbaş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mikail Babur, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen ve Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar ile merkez köy muhtarları katıldı.

İl Müdürü Yoldaş, toplantıda, İl Müdürlüğünün çalışmaları ile yeni projeleri hakkında bilgiler aktarırken,  Hep birlikte, Bilecik’in Tarımı için güzel çalışmalar ortaya koymak gayretinde olduklarını kaydetti ve her konuda kapılarının muhtarlara açık olduğunu ifade etti.

Birlikte hareket edip, birlikte üretim ruhunu hep beraber benimsemenin önemine vurgu yapan İl Müdürü Yoldaş; Ülke olarak bugünlerde dayanışma ruhu içinde ve birlikte üretim modellerini uygulayarak başarıya ulaşacağımıza olan inancının tam olduğunu belirtti.

Ayrıca Bilecik’in tarımsal sorunları ve çözüm önerileri üzerinde durularak, geniş katılımlı toplantılar düzenlenmek ve muhtarlarla sık sık bir araya gelmek istediğini dile getiren İl Müdürü Yoldaş; “İlimizde meydana gelen kuraklıktan kaynaklanan verim düşüklüğünden dolayı çiftçilerimizin kredi borçları ertelenecektir. Bu ertelemeden yaralanmak isteyen üreticilerimizin Tarım Bilgi Sistemine kayıtlı olması gerekmekte olup, en son 24 Eylül’ e kadar İl Müdürlüğümüze Dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir” dedi.

Toplantı, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mikail Babur’un konu ile sunum yapmasının ardından, soru cevap şeklinde sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam