• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tarlalarda Hasat Başladı

Tarlalarda Hasat Başladı

Bilecik İl Tarım Müdürü Necmettin Yoldaş ile İl Müdür Yardımcısı Mustafa Demirbaş Osmaneli İlçesi Medetli Köyünde tarlalarda hasat yapan çiftçilerle buluştu.

Yaz sezonun açılması ile birlikte tarlalarda da çiftçilerin yüzleri gülmeye başladı.Bilecik il ve ilçelere bağlı köylerde çiftçilerin ürettikleri mahsuller pazar alanlarına dökülmeye başlarken,Osmaneli İlçesi’nin Medetli Köyünde de çiftçiler ekimi yapılan ürünlerini toplamaya başladı.Osmaneli ilçesinin büyük gelir kaynaklarından olan başta karpuz olmak üzere birçok ürün üreticiden tüketiciye ulaşmaya başlarken,Tarım İl Müdürü Necmettin Yoldaş tarlalarda incelemeler yaptı.

Medetli Köyünün en çok gelir getiren ürünleri Ayçiçek ve Karpuz tarlalarını gezen İl Müdürü Yoldaş, Telli Sistem kurulan Üzüm bağlarında incelemelerde bulundu.

Ardından tarlalarında Biber hasadı yapan çiftçi bir aileyi ziyaret eden Yoldaş, onlarla birlikte Biber hasadı yaparak ürünler ve pazar durumu hakkında bilgiler aldı.

Üreticinin her zaman yanında olduklarını ve kapılarının daima çiftçilere açık olduğunu belirten İl Müdürü Yoldaş, tarlada, ahırda, köy kahvesinde her yerde çiftçimizle buluşarak sorunlarına çözüm bulmak için birlikte çalıştıklarını belirtti.

Çiftçiler umutlu

Diğer yandan Osmaneli ilçesindeki birçok çiftçi 2019 hasat sezonu için umutlu oldukları söylerken,geçtiğimiz yıllarda yaşanan doğal afetlerin zararlarının bu yıl  bu şekilde giderse kapatılabileceğini aktardılar.Çiftçiler,ürünlerdeki fiyatların kendilerini tatmin etmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam