TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

 

 

MERKEZ / BİLECİK
 
İCRA DAİRESİ
 
2011/286 TLMT.
 
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına Karar Verilen Taşınmazın Cinsi, Kıymeti, Adedi Evsafı:
 
Taşınmazın Bilgileri:
 
Taşınmazın Adresi                          :Küplü Köyü Merkez / BİLECİK
 
Taşınmazın Yüzölçümü                 :136m2 (1/2hisse)          
 
Taşınmazın Özellikleri                    :1427 Parsel No, köyiçi Mevkii, Taşınmaz Mal, Küplü köyü MERKEZ/BİLECİK Adresli, (Ev ve avlu, Meskin 272 m2 arsa üzerinde olup, bian geleneksel kargir malzemeden imal edilmiştir. 2 katlı olan bina yalaşık 240 m2’dir. Eski, bahçeli binadır. Mesken olarak kullanılmaktadır.
 
Takdir Olunan Kıymeti                  :47.950,00          
 
KDV Oranı                                          :%18     
 
1.Satış Günü                                     :03/09/2012 Pazartesi
 
                                               10:00 – 10:00 saatleri arasında
 
2. Satış Günü                                    :13/09/2012 Perşembe
 
                                                               10:00 – 10:00 saatleri arasında
 
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar bir borç nedeni ile açık arttırma suretiyle satılacaktır.
 
Satış Şartları:
 
1-      Satış yukarıda belirtilen gün ve saatte T.C Adalet Bakanlığı Bilecik Denetimli Serbestlik Ve Yard Mer Şube Müd. Toplantı Salonu Gazipaşa M’da açık artırma sureti ile yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin %60 nı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek sartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmaz ise en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile yukarıda belirtilen gün ve saatlerde ikinci artırmaya çıkılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilememiş ise taşınmaz en çok arttıranın taahhüdü saklı kalmak üzere arttırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok arttırana ihale edilecektir. Şu kadarki, arttırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin %40’ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüchanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmaz ise satış talebi düşecektir.
 
2-      Arttırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nisbetinde pey akçesi veya bu miktara kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye resmi, ihale pulu, ½ tapu harcı ve masrafları, KDV alıcıya aittir.
 
3-      İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarının husus ile faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
 
4-      İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
 
5-      Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
 
6-      Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/286 sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İc.İf.K.126) 16/07/2012
 
(*)ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
 
B(334)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam