TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

SÖĞÜT İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDEN

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Dosya No : 2011/92 ESAS

Satılmasına Karar verilen Taşınmazın Cinsi, Niteliği, Kıymeti ve Önemli Özellikleri:

1-Tapu Kaydı:

BİLECİK İLİ, SÖĞÜT İLÇESİ, ORTA MAH. 52 ADA, 19 PARSEL DE KAYITLI 108,00 m2 YÜZÖLÇÜMLÜ BAHÇELİ AHŞAP EV NİTELİĞİNDEKİ TAŞINMAZ

Hali Hazır Durumu:

2 KATLI, AHŞAP KERPİÇTEN YAPILMA, ÖN CEPNESİ 5,00 MT, DERİNLİĞİ 7,50 MT OLUP 37,50 m2 TABAN ALANI OLAN, ZEMİN KATTA 1 ODA, 1 MUTFAK VE BAHÇEDE TUVALETİ OLAN 1. KATTA 3 ODA, ANTRESİ OLAN TAŞINMAZIN TAVANLARI AHŞAP KAPLI OLUP BİNA KULLANILIR VAZİYETTEDİR. BİNA YAKLAŞIK 50 YIL ÖNCE YAPILMIŞTIR.

İmar Durumu:

imar sınırları içindedir

Muhammen Bedeli: 30.000,00 TL K.D.V Oranı: %1

Satış Saati: 16.00-16:05 Arası

2-Tapu Kaydı:

BİLECİK, SÖĞÜT İLÇESİ, ÇATALARMUT MEVKİİ, BORCAK KÖYÜ 153 ADA 57 PARSELDE KAYITLI BAHÇE NİTELİĞİNDEKİ 228,00 m2 YÜZÖLÇÜMLÜ ALAN

Hali Hazır Durumu:

SULANABİLİR TARIM ARAZİSİDİR. KUMLU TINLI TOPRAK YAPISINDA VE MEYİLSİZDİR. ARAZİ MEVCUT DURUMU İTİBARIYLA KELEMEDİR. ÜZERİNDE 5 ADET VERİM ÇAĞINDA CEVİZ AĞACI VARDIR. KÖY YERLEŞİM ALANINA YAKINDIR. YILLIK ZİRAİ GELİRİ ELDE EDİLMEMEKTEDİR.

İmar Durumu:

İmar sınırları dışındadır

Muhammen Bedeli: 684,00 TL K.D.V Oranı: %18

Satış Saati: 16:00-16:05 Arası

Satış Şartları:

1-Satış 18.12.2012 günü yukarıda belirtilen saatler arasında ORTA MAH. İSTİKLAL CAD. ERTUĞRULGAZİ PASAJI 1. KAT MÜZAYEDE SALONU SÖĞÜT / BİLECİK adresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır.Bu artırmada tahmin edilen değerin % 60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartiyle 28.12.2012 günü ORTA MAH. İSTİKLAL CAD. ERTUĞRULGAZİ PASAJI 1. KAT MÜZAYEDE SALONU SÖĞÜT / BİLECİK adresinde yukarıda belirtilen saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40 ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde Türk Lirası peşin para veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu Harcı alıcı payı, İhale Damga Vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler ve Tellaliye Ücreti ve Tapu Harcı satıcı payı satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.

4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa istirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir.

(İİK m.126)

B(492)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam