TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

BİLECİK / OSMANELİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜDEN

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Dosya No : 2009/237Esas

Satılmasına Karar verilen Taşınmazın Cinsi, Niteliği, Kıymeti ve Önemli Özellikleri:

1-Tapu Kaydı:

Bilecik ili Osmaneli ilçesi Sarıyazı köyü Köyyanı mevkii 103 Ada – 118 Parsel-12.156,66m2 yüzölçümlü BAHÇE vasfında TAM hisseli taşınmaz.

Hali Hazır Durumu:

Parsel doğuya doğru %4-5 meyillidir. Toprak yapısı killi tınlı yapıda sulanabilir bir tarım arazisidir. Parsel üzerinde kurumuş 4-5 yaşlarında 8 adet kiraz ağacının bulunmaktadır. Geriye kalan kısmının tamamında ise geçen yıldan kalan domates yetiştiriciliğinden domates sırıkları bulunmaktadır. Keşif esnasında herhangi bir yapılmamıştır.

İmar Durumu:

İmar Planı ve Mücavir Alan Dışında Kalmaktadır.

Muhammen Bedeli: 36.469,98 TL K.D.V Oranı : %18

Satış Saati: 11:00- 11:10 Arası

2-Tapu Kaydı:

Bilecik ili Osmaneli ilçesi Sarıyazı köyü Ova mevkii 118 Ada-6 Parsel-9.691,09m2 yüzölçümlü TARLA vasfında TAM hisseli taşınmaz.

Hali Hazır Durumu:

Parsel güneyindeki İznik-Adapazarı asfaltına 100 m uzaklıkta ve kuzeyinden arazi yolu geçmekte ve güneye doğru %2-3 meyillidir. Toprak yapısı killi tınlı hafif bünyeli sulanabilir bir tarım arazisidir. Parsel üzerinde 2 yaşında şeftali fidanları bulunmaktadır.

İmar Durumu:

İmar Planı ve Mücavir Alan Dışında Kalmaktadır.

Muhammen Bedeli: 72.683,18 TL K.D.V Oranı : %18

Satış Saati: 11:20 – 11:30

Satış Şartları:

1-Satış 02.10.2012 günü yukarıda belirtilen saatler arasında HÜKÜMET KONAĞI BARO ODASI OSMANELİ / BİLECİK adresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartiyle 12.10.2012 günü HÜKÜMET KONAĞI BARO ODASI OSMANELİ / BİLECİK adresinde yukarıda belirtilen saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40 ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde Türk Lirası peşin para veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu Harcı alıcı payı, İhale Damga Vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler ve Tellaliye Ücreti ve Tapu Harcı satıcı payı satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.

4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa istirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir.

(İİK m. 126)

B(379)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam