TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

SÖĞÜT

İCRA DAİRESİ

2012/216 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Bilecik İli Söğüt İlçesi Kayhan Mahallesi Taşlıca mevkiinde kain 316 Ada – 1 parselde kayıtlı -805,47 m2 yüzölçümü üzerinde on adet asma katlı işyeri ve arsası üzerinde kurulu 20/200 arsa paylı Zemin kat 5 nolu bağımsız bölüm. Taşınmaz Bilecik Yolu 3. Km Söğüt Küçük Sanayi Sitesinde bulunmaktadır. 6,00 mt cepheli, 10,00 mt derinliğinde, 60 m2 alana oturan, 30 m2 asma katlı iş yeri olup tabanı betondur. Tabana herhangi bir kaplama yapılmamıştır. İşyerinin içinden asma kata bağlantılı çelik merdiven mevcuttur. Taşınmaz yaklaşık 13 yıl önce yapılmıştır. Taşınmazın önünden Bilecik-Söğüt karayolu geçmekte olup, imar planına göre taşınmazın ön cephesi boyunca yola terki gözükmekte olup ayrıca karayolundan 25 mt çekme mesafesi vardır. Arsa Değeri = 4.027,50 TL + Bina Değeri=24.705,00 TL TOPLAM DEĞERİ=28.732,50 TL MÜKELLEFİYETLER LİSTESİ=Askeri Güvenlik Bölgesi İçerisindedir. Y.Planı 18.02.2007

Adresi:Kayhan Mahallesi Taşlıca Mevkii Söğüt / BİLECİK

Yüzölçümü:90 m2 (60 M2 TABAN+30 M2 ASMA KAT)

Arsa Payı:20/200

İmar Durumu: imar planı içerisindedir.

Kıymeti:28.732,50 TL

KDV Oranı:%18

Kaydındaki Şerhler:Askeri Güvenlik Bölgesi içerisindedir.

1.Satış Günü:09/09/2013 günü 10:20-10:25 arası

2.Satış Günü:09/10/2013 günü 10:20-10:25 arası

Satış Yeri: Orta Mahalle İstiklal Caddesi Ertuğrul Gazi Pasajı 1. Kat Müzayede Salonu SÖĞÜT

Satış Şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini  geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/216 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

B(335)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam