TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

T.C.

OSMANELİ

İCRA DAİRESİ

2013/79 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Parselin Osmaneli-Soğucakpınar-Medetli yoluna 30 m uzaklıkta olduğu, batısında arazi yolu, kuzey ve doğu kısmında ise arazi yolu ve Göynük suyu vardır. Parsel üzerinde keşif esnasında fasulye tohumu ekimi yapılmakta olduğu tespit edilmiştir.

Adresi: Bilecik İl, Osmaneli İlçe, Kazancı Köyü, Karşıyaka Mahalle/Mevkii, 122 Ada No, 1 Parsel No, sayılı taşınmaz

Yüzölçümü: 3.635 m2

Arsa Payı: TAM

İmar Durumu: mücavir alanı dışında kalmaktadır.

Kıymeti:18.175,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: dosyasında

1.Satış Günü:21/03/2014 günü 14:00-14:05 arası

2.Satış Günü:17/04/2014 günü 14:00-14:05 arası

Satış Yeri: HÜKÜMET KONAĞI BARO ODASI

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Parselin Osmaneli-Soğucakpınar-Medetli yoluna 30m uzaklıkta olduğu, batısındaki arazi yolu, kuzey ve doğu kısmında ise arazi yolu ve Göynük suyu vardır. Parsel üzerinde keşif esnasında fasulye tohumu ekimi yapılmakta olduğu tespit edilmiştir.

Adresi:Bilecik İl, Osmaneli İlçe, Camikebir Mah. Hasan Abdal Mahalle/Mevkii,393 Ada No, 105 Parsel No sayılı taşınmaz

Yüzölçümü:2.853 m2

Arsa Payı: TAM

İmar Durumu:imar durumu dosyasında mevcuttur.

Kıymeti:19.971,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler:dosyasında

1.Satış Günü:21/03/2014 günü 14:10-14:15 arası

2.Satış Günü:17/04/2014 günü 14:10-14:15 arası

Satış Yeri: HÜKÜMET KONAĞI BARO ODASI

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün için dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/79 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

B(42)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam