TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BİLECİK

İCRA DAİRESİ

2013/3600 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri        : Bilecik İl, Merkez İlçe, Köyiçi Mevkii, Taşçılar Köyü, 103 parsel üzerindeki 2188 metrekarelik arsanın kıymet takdiri 10940,00 TL, 190 metrekarelik iki katlı mesken binanın kıymet takdiri 46360,00 TL, 54 metrekarelik ahırın kıymet takdiri 6048,00 TL. iki katlı mesken binanın çatı, merdiven ve dış cephesi yapılmıştır.

Adresi            :Taşçılar Köyü, Köyiçi Mevkii, Merkez/BİLECİK

Yüzölçümü        :2.188 m2

Arsa Payı         :Tam

İmar Durumu     : Köy yerleşim alanında plansız alanlar yönetmeliğine göre yapılaşma yapılabilir.

Kıymeti           :63.348,00 TL

KDV Oranı        :%18

Kaydındaki Şerhler: Dosyasından görülebilir

1.Satış Günü     :19/08/2013 günü 14:00 – 14:10 arası

2.Satış Günü     :13/09/2013 günü 14:00 – 14:10 arası

Satış Yeri        : Bilecik Adliye Yanı (Otopark)

 

Şatış şartları:

1-   İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-   Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pek akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-   İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-   Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye takılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-   Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-   Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/3600 Esas sayılı dosya numarayla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2013

 

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.                                  B(282)

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam