Tatil Başladı

Tatil Başladı

 

700. Yıl İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne töreniyle öğrencilere karnelerini veren Vali Halil İbrahim Akpınar, “Başarı da başarısızlık da tek başına çocuğa yüklenemez.” dedi.

                Vali Akpınar, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Topçu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, İl Sağlık Müdürü Mehmet Ali Fidan, Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu Müdürü Veli Arısoy ve 700. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Sabri Geçgelen tarafından 1-2 ve 3. sınıf öğrencilerine karneleri verildi.

                Karnelerin dağıtılmasının ardından bir açıklama yapan Vali Akpınar, Bilecik’te 36 bin öğrencinin yaklaşık 2 bin 200 öğretmen ve idarecinin kontrolündeki okullarda eğitim-öğretimlerinin sürdüğünü belirtti. Alınan karnelerin bir ara karne olduğunu belirten Vali Akpınar şöyle devam etti:

 

“Karneleri dolayısıyla çocuklar cezalandırmamalı”

 

“Benim acizane anne babalara tavsiyem, çocukların karneleri sadece çocukların değil aslında biraz da kendilerinin karneleri. Çocukların başarısında olduğu kadar başarısızlığında da anne-babaların payı var. Bu birinci devredeki verilecek olan karnelerde eksikler hatalar, yanlışlar varsa onlar görülecek. Tüm dersler iyiyse onları da göreceğiz, ikinci dönemde devam ettirmeye çalışacağız. Anne-babalar hiçbir şekilde çocuklarını karnedeki durumları dolayısıyla cezalandırma veya aşağılama pozisyonuna girmemeli. Uzmanlar hep bunu tavsiye ediyorlar. Onların eksiklerini tamamlama cihetine gitmeli. Okulla, öğretmeniyle daha sıkı bir iletişim içerisinde olmalı. Biz hep eğitim hayatında şunu görüyoruz, okulla, öğretmeniyle, idarecileriyle ilgili olan, çocuğunun derslerini her gün takip eden anne-babalar sayesinde çocuklar daha başarılı oluyorlar. Başarı da başarısızlık da tek başına çocuğa yüklenemez. Eğitim sadece çocuk temelli bir şey de değildir. Okul, aile, çevre ve çocuk beraberce yürütülen bir programın sonucudur. İnşallah ilimizde de daha güzel gelişmeler olur.

 

‘Çok aşırı okul ihtiyacımız yok’

 

Bu yıl okul açıklarımızın bir kısmını yapabileceğiz. Ayrıca Bilecikli Sayın Nabi Avcı Milli Eğitim Bakanımız olarak atandılar. Kendilerine de buradan hayırlı olsun diyoruz. Bilecik’te zaten eğitim alt yapısı büyük ölçüde çözülmüştü, problem yoktu. Nüfus hareketleri ve il ilçe merkezlerindeki bazı gelişmeler dolayısıyla bir takım ihtiyaçlarımız vardı. Ama Türkiye’nin birçok yeriyle kıyaslandığında çok aşırı okul ihtiyacımız yok. Birkaç okul yapımıyla ilin problemi çözülecek seviyede. Ben tüm gençlerimize çocuklarımıza eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Onlara mutlu gelecekler temenni ediyorum.” ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam