TATİL ZİLİ ÇALDI BİLECİK’TE 36 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

TATİL ZİLİ ÇALDI BİLECİK’TE 36 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi sona erdi.  2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi ile birlikte Bilecik’te 36 bin 243 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Öğrencilerin karne sevincine Bilecik Valisi Bilal Şentürk’de ortak oldu. Cumhuriyet İlkokulun’da gerçekleştirilen karne törenine katılan Vali Bilal Şentürk’e, Vali Yardımcısı Rahmi Köse ve İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik eşlik etti.

Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Vali Bilal Şentürk, sınıfları gezerek öğrenciler ile sohbet etti. Sohbetin ardından Vali Şentürk  öğrencilere karne ve hediyelerini takdim etti. Vali Şentürk’ün ziyaret ettiği sınıfların birinde,sınıf açılışı için hazırlanan kurdeleyi kendisinin kesmeyip, bir kız öğrenciye kurdeleyi kestirmesi renkli bir görüntü ortaya çıkardı.Daha sonrasında Vali Şentürk, sınıfta bulunan okuma köşesine geçerek öğrenciler ile okuma ve kitaplar üzerine sohbet etti. Vali Şentürk sohbet sırasında öğrencilere okumanın güzelliği ve önemi hakkında düşüncelerini aktardı.

“Hayatı tanımalarını istiyoruz”

Karne töreni sonrasında Vali Şentürk,  basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gayet güzel bir eğitim öğretim döneminin geçtiğine değinen Vali Şentürk, “Daha öncede bir ara tatil yaptılar. Şimdi de 2 hafta kadar bir karne tatilleri var. Çocukların daha dingin olduklarını, çok yorulmadıklarını ve heyecanlarını koruyabildiklerini gördük. Tatilleri yatarak ya da, kenarda oturarak geçirilecek bir dönem olarak değilde, bilakis daha farklı aktiviteler yaparak, eğitim öğretime katkı sağlayacak bir şekilde değerlendirmek gerektiğini düşünüyoruz. Hem velilerimize hem de öğrencilerimize karne tatilinde, öncelikle annelerine yardım etmelerini akabinde ise babalarının çalıştıkları iş yerlerini ziyaret ederek eve nasıl ekmek getirdiklerini görmelerini ve hayatı tanımalarını istediğimizi belirttik. Bir taraftan okumalarını da istiyoruz bir kampanya başlattık öğrencilerimize hitap  eden, fakat topyekün bir okuma kampanyası velilerimize, öğretmenlerimize, vatandaşlarımıza hitap eden bir okuma kampanyası, ‘Okuyorum, Okutuyorum, Anlıyorum ve Soruyorum’ başlıkları altında anlamlı bir proje. Bu proje ile  kitap katkısı sağlıyoruz. Bu ara tatili  bu yönüyle çocuklarımızın okumaya ağırlık vererek, oynayarak aileleri ile vakit geçirerek değerlendirmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yarıyıl tatili 31 Ocak Cuma tarihinde son bulacak, öğrenci ve öğretmenler 3 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretim dönemin ikinci yarısına başlayacak.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam