Tatil Zili Çaldı

Tatil Zili Çaldı

 

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı sona erdi. Osmangazi İlköğretim Okulu'nda Vali Halil İbrahim Akpınar tarafından karne dağıtımı yapıldı. Öğrenciler karne almanın ve tatile girmenin sevincini yaşadı.
Vali Akpınar ve beraberindekiler sınıfları dolaşarak öğrencilere karnelerini dağıttı. Akpınar, karne dağıtımı sırasında 8. Sınıf öğrencisi Ece Döz'ün gömleğini imzaladı.
Bilecik'in eğitim ve öğretimde iyi bir yerde olduğunu belirten Akpınar şunları söyledi: “İlköğretim okullarından 2.900 ve liselerimizden 2.500 öğrenci mezun oluyor. İlimiz zaten liseleşme oranında Türkiye'de en iyi yerlerden birisi. Bilecik'te %90 üzerinde liseleşme oranı var. Eğitim öğretimde çok fazla problem yaşayan illerden değiliz. Okul ve yurt bakımından Türkiye'de iyi konumdayız. Fazlamız var eksiğimiz pek yok. Öğretmen bakımından da eğitim öğretimi aksatacak bir eksikliğimiz olmadı. Diğer öğretmenlerle, dışarıdan aldığımız öğretmenlerle eksik olan hususları tamamlıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda eğitim, öğretim bakımından daha iyi durumlara geliriz” dedi.
Bu hafta itibariyle sınavların da başladığını belirterek tüm gençlere başarılar dileyen Akpınar şöyle devam etti: “Sınavları kazansalar da kazanmasalar da hayat devam ediyor. Gerek yaz tatili boyunca gerekse daha sonraki dönemlerinde çocuklarımızı sağlıklı, huzurlu ve inşallah daha da kendilerini geliştirmeye dönük faaliyetler içerisinde bulundukları günler temenni ediyoruz. Velilerimize de çocuklarının karnelerindeki başarılar aynı zamanda kendi başarıları olduğu gibi, onların karnelerindeki başarısızlar yine kendi başarılarının bir yansıması. Başarısız olan çocuklarını suçlamamalarına, onlara destek olmalarını tavsiye ediyoruz.  Karneden dolayı çocuğun cezalandırılması sıra dışı bir yöntem.  Karnede zayıf var, karnede durumlar çok iyi değil diye çocuklara ilkel cezalar verilmesi doğru değil. Ama bu notlardan ve değerlendirmelerden ders alıp önümüzdeki yıllarda hem aile olarak, anne babaları görevlerini yerine getirmelerini hem de çocuklara destek olup onları hayata daha iyi hazırlamaları konusunda yeni kararlar alıp, yeni uygulamalar yapmalarını temenni ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam