Tayini Çıkan Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara Veda

Tayini Çıkan Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara Veda

Bilecik Polisevinde gerçekleşen iftar davetine Vali Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, 2.Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç ve eşi Nesrin Koç, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Süleyman Deniz, Hasan Kayhan ve Eflatun Can Tortop, kaymakamlar ile İl Genel Sekreteri Halis Nalbant ve eşleri katıldı.

Gecede konuşan Vali Akpınar, “Biz bugün, 2 yıldır veya 3 yıldır ilimizde beraber çalıştığımız arkadaşlarımızın bir kısmını yeni görevlerine uğurlamak üzere bir araya geldik. Bir veda yemeği gibi oldu veda iftarı. Jandarma Komutanımız Ankara’ya tayin oldu. Ayrılacaklar önümüzdeki hafta. 5 kaymakamımız ve 3 vali yardımcımız ilimizden ayrılıyorlar. Biz bir kısmıyla ben geldiğim zamandan beri 3 yılı aşkın süredir, birkaç arkadaşta daha sonra katılmışlardı. Güzel, huzurlu bir çalışma ortamımız oldu. Tüm arkadaşlara ilimize gösterdikleri üstün gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışma mekanlarında yine vatana millete güzel hizmetlerde bulunmalarını temenni ediyorum, ümit ediyorum ve bekliyoruz. En iyi gayretlerle Türkiye’nin hangi köşesinde olursa olsun çalışacaklarına inanıyoruz.

Türkiye’nin her tarafı bizim. Mülki idare amirleri zaten Türkiye’nin dört bir yanında. Biz de altı sınıf ilçe var. Vali yardımcılıkları ve merkez birimleri de onlara eş değer olarak sınıflandırılıyor. Zaten mesleğe girerken Türkiye’nin her tarafında çalışmaya razı olarak bir işe giriyoruz. Genel itibariyle de bu şekilde çalışıyoruz zaten. Hemen hepimiz Türkiye’nin muhtelif yerlerinde çalıştık. Genç kardeşlerimiz daha yeni başlıyorlar dolaşmaya. Onlarda inşallah Türkiye’nin muhtelif yerlerinde hizmetlerde bulunacaklar. Jandarma Komutanımız da, yine Bilecik’te güzel günlerimizi geçirdik. O da Ankara’da verilecek yeni görevleri yapacak.

Tayini çıkan arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum, hayırlı uğurlu olsun, eşleri çocuklarıyla beraber hayırlısıyla gitsinler yeni görevlere dönsünler. Ben bu vesileyle hepsinin ramazanını kutluyorum. Sağlık ve mutluluklar diliyorum. Sağ olsunlar. Biz hakkımızı helal ediyoruz hepsine. Biz de gönüllerini inşallah kırmamışızdır burada çalıştığımız süre içinde. Bizlerde onlardan helallikler diliyoruz.” dedi.

Vali Akpınar konuşmasının ardından tayini çıkan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yıldız’a, Vali Yardımcıları Kayhan ve Tortop’a, Bozüyük Kaymakamı Oktay Kaya’ya, Osmaneli Kaymakamı Ali Ada’ya, Gölpazarı Kaymakamı Ömer Şahin’e ve Yenipazar Kaymakamı Ali Türk’e çeşitli hediyeler verdi.

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle Vali Yardımcıları Mehmet Öksüz Konya Vali Yardımcılığı’na, Hasan Kayhan Nevşehir Vali Yardımcılığı’na ve Eflatun Can Tortop Hatay’ın Antakya Kaymakamlığı’na, Bozüyük Kaymakamı Oktay Kaya Şanlıurfa’nın Eyyübiye Kaymakamlığı’na, Osmaneli Kaymakamı Ali Ada Erzurum’un Pasinler Kaymakamlığı’na, Gölpazarı Kaymakam’ı Ömer Şahin Muş’un Bulanık Kaymakamlığı’na, Pazaryeri Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar Samsun’un Alaçam Kaymakamlığı’na ve Yenipazar Kaymakamı Ali Türk Muş Malazgirt Kaymakamlığı’na tayin edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam