TECRÜBELİ KAPTAN YILLAR SONRA KONUŞTU

TECRÜBELİ KAPTAN YILLAR SONRA KONUŞTU

Türk futbolunun ve Bilecik’teki futbolun dünü, bugünü ve geleceğine dair açıklamalarının yanı sıra Bilecikspor’dan Seydişehirspor’a transferinin ilginç hikayelerini anlatırken amatör spor kulüplerinin durumu hakkında tarihe not düşecek vurgulamalarda bulundu.

 

Efsanevi kaptan Yenice’nin 1960’lı ve 70’li yıllarda Bilecik’te futbolun ne durumda olduğunu, Hisarspor, Bilecikspor, Ertuğrulspor ve Gençlerbirliğispor’dan örnekler vererek Bozüyükspor’un düştüğü durumları değerlendirerek, başta yerel yöneticiler olmak üzere Amatör sporların önemli yerlere gelmesi için sporsever insanlarımızın, ilimizin ileri gelenlerinin neler yapması gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca Yenice gençlerin sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılardan kurtulup spora yönlenmeleri konusunda neler yapılabileceğini, yöneticilere ve ailelere ne gibi sorumluluklar düştüğünü de anlattı.

Bilecik’te ASKF Başkanı Nusret Tosun iyi şeyler yapıyor ama…

Bugünlerde zor günler geçiren Bilecik amatör sporlarının, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun öncülüğünde kulüpler arası dayanışma sağlandığını ve bunun meyvelerinin de ileriki yıllarda mutlaka toplanacağını belirtti.

Bilecikspor’un tecrübeli kaptanlarından Hüseyin Yenice amatör spor kulüplerinin mutlaka altyapıya  ve kurumsallaşmaya önem vermesi gerektiğinin altını çizerek spor yapan gencin kötü alışkanlıkları olmayacağını ve hastalıklarla boğuşup doktorlara gitmeyeceğini anlattı. Eski Bilecikspor kaptanı Hüseyin Yenice’nin spor camiasında yankı bulacak bu önemli açıklamalarını yakında gazetemiz ve internet sitemizden takip edebilirsiniz.

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. küsmüsünüz – erhan abi amcaoğlunla neden hiç spor konusunda reportaj yapmıyorsun amatörlerin ve bilekcikteki futbol takımlarının durumunu en iyi bilen kim futbolun başı kim ilk önce bunu bileceksiniz gelişi güzel bilecikteki sporu ve futbolu her kese soruyorsun ama amca oğluna futbol hakkında reportaj yapamıyorsun demekki konuşmuyorsunuz engin abiyle

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam