• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“TEKERSAN İŞÇİSİ YALNIZ DEĞİLDİR”

“TEKERSAN İŞÇİSİ YALNIZ DEĞİLDİR”

Sendikalı oldukları için işlerine son verilen işçilerin durumu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Öktem şunları aktardı:

“Tekersan'da çalışan yaklaşık 300 emekçi kardeşimiz 25-26 Haziranda Anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye olmuştur. Daha sonra işveren sendikalı oldukları için 13 emekçi kardeşimizin iş akdini feshederek işten çıkarmıştır.
Anayasamızda her işçinin özgür iradesi ile sendikalı olma ya da sendikadan istifa etme hakkı olduğu bilinen bir gerçektir. Buna rağmen işveren örgütlenen işçilerin örgütlenme ve dayanışma direncini kırmak için 13 arkadaşımızı işten attığı gibi fabrika içerisinde de işçi arkadaşlara sendikadan istifa etmeleri için baskı uygulamaktadır.
Bizler Osmaneli Merkez Avcılar Kulübü olarak sendikal temel hak ve özgürlüklerin illegal yaptırımlarla ihlal edilmesini şiddetle kınıyoruz.Bu süreçte tüm sivil toplum örgütlerinin,esnafın,siyasal partilerin, Anayasal hakkını kullanan Tekersan emekçisinin yanında olması gerektiğine inanıyoruz.
Seçim süreçlerinde işçinin, emekçinin yanında olduklarını iddia eden siyasal partilerin bu süreçte işçiyi yalnız bırakmaları ve toplumsal bir olaya duyarsız kalmaları son derece düşündürücüdür.
Osmaneli'nin en güçlü sivil toplum örgütlerinden Osmaneli Merkez Avcılar Kulübünün bu süreçte Tekersan emekçisinin yanında olduğunu tüm kamuoyuna saygı ile ilan ediyoruz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam