TEKNOFEST’TE BİLECİK’İ TEMSİL EDECEKLER

TEKNOFEST’TE BİLECİK’İ TEMSİL EDECEKLER

İlki 2021 yılında düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’na Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yaptığı proje başvurusu TÜBİTAK tarafından kabul edildi.

2022 yılında düzenlenecek TEKNOFEST Liselerarası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına “Kayıtech” takımı olarak Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yaptığı proje başvurusu TÜBİTAK tarafından kabul edildi.

Proje, Bilecik MTAL’nin köklü geçmişinden gelen tecrübe ve deneyimli öğretmen kadrosunun rehberliğinde Motorlu Araçlar Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Metal Teknolojisi ve Bilişim Teknolojileri alanının girişimci ruha sahip öğrenci ve öğretmenleri tarafından yürütülüyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek  “Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları”, kamuoyunda alternatif ve temiz enerji kaynakları konusunda farkındalık oluşturmayı, ülkemizin batarya beslemeli araçlar teknolojisinde gelişimine katkı sağlamayı ve katılımcılara mesleki ve sosyal deneyim kazandırmak amaçlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan açıklamada, ”Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Kocaeli Körfez Yarış Pistinde 19-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Kayıtech” Proje Ekibine yarışlarda başarılar dileriz.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam