• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Temennimiz Hiç Şehit ve Gazimiz Olmasın”

“Temennimiz Hiç Şehit ve Gazimiz Olmasın”

9 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile ilimizde kurulan 3 adet şube müdürlüğünden biri olarak Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü kuruldu. Müdürlük, görevini Vali Yardımcısına bağlı olarak sürdürüyor.

Çalışmaları ile ilgili ziyaret ettiğimiz Bilecik Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Birgül Yılmazel, müdürlük faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Müdür Yılmazel, kuruluşlarından haberdar olan kişilerin telefonla ya da bizzat gelerek kendilerine ulaştığını belirtirken henüz haberdar olmayan kişilerin de bulunduğunu ifade etti. Genellikle ilçelerden başvuru aldıklarını ifade eden Yılmazel Bilecik’te çok fazla şehit ve gazi bulunmadığını, bunun sevindirici olduğunu söyleyerek “İnşallah hiç şehit ve gazimiz olmaz” dedi.

Yılmazel yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Müdürlük olarak şehit ve gazi yakınlarına iş imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Bize gelerek iş başvurusunda bulunan kişilerin eğitim düzeylerine göre mümkün olduğunca bulundukları şehirlerde işe yerleştirmeleri için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

İlimizde bu hizmetten faydalanabilmek için şehitlik veya gaziliğin burada olmuş olması ya da kişinin burada doğması gerekmiyor. Kişiler ikamet ettikleri yerdeki müdürlüklere başvuruda bulunabilirler.

Bilecik’te şu ana kadar 10 tane iş başvurusunda bulunuldu. Bu başvuru yapan kişilerden 3 tanesi işe yerleştirildi, 2 kişinin bilgileri uygun olmadığı için yerleştirmeleri gerçekleşmedi. Diğer 5 kişinin dosyaları ise inceleme aşamasında. Kişiler öğrenim durumlarına göre memur ya da işçi olarak Personel Genel Müdürlüğü tarafından işe yerleştiriliyorlar. Kişiler iş başvurusu yaptıkları zaman 4 il tercih edebiliyorlar. Ama genelde bulundukları illere yerleştirmeleri yapılıyor.

Bence en büyük başvuru genelde Bozüyük’te oluyor. Çünkü Bozüyük’teki şehit ve gazi sayısı daha fazla. Hiç olmaz inşallah şehit ve gazi de, herkes kendi isteğine göre işine yerleşir.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam