• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Temmuz Ayı Belediye Meclisi Gerçekleşti

Temmuz Ayı Belediye Meclisi Gerçekleşti

Engellilere Yeni Su İndirimi

Bilecik Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşirken gündeme alınan 7 madde görüşülerek karar bağlandı.

Kültür Kongre Merkezi’nde Belediye Başkanı Semih Şahin’in başkanlığında gerçekleşen toplantının ilk gündem maddesinde engellilere su ücretlerinde indirim uygulanmasında değişiklik yapılması oylamaya sunuldu. Daha önceleri yüzde 40 engeli bulunan vatandaşlara yapılan su indiriminin tekrardan derecelendirilerek yüzde 20 ile yüzde 39 engeli bulunanlarında bu uygulamadan yararlanılmasına yönelik madde mecliste oy birliği ile kabul gördü.

Gündemin ikinci maddesi olan Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisi’nde uygulanacak aidat ücretlerinin ve tarifelerinin belirlenmesi konusu oy birliği ile Ücret ve Tarife komisyonuna havale edildi.

Gündemin 3’üncü maddesinde Knet Estetik Kurulu Üylerinde değişiklik yapma ve mevcut üyelerin ayrılması halinde Belediye Başkanına Knet Estetik Kuruluna yeni üye atama yetkisinin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4’üncü ve 5’incü maddesinde ise S.S. 1 Nolu ile S.S. 6 Nolu Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi Üyelerinin Toplu taşıma Ruhsatı düzenlenmesine ilişkin talepleri doğrultusundaki dilekçeleri gündeme alınırken, oy çokluğu ile reddedildi.

Gündemin bir değir maddesi olan Bilecik Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde S harfli plaka kullanarak servis taşımacılı faaliyetinde kullanılacak Minibüs ve Otobüslere imtiyaz veya tekel oluşturmayacak şekilde ruhsat vermek veya şehir içi servis taşımacılığı yapabilme hakkını kiraya vermek suretiyle Devlet İhale Kanunu  hükümleri gereği 10 yıllık süre ile 200 adet servis aracı için ihale yapılması konusunda Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesi olan Bilecik ili Pelitözü Mahallesinde bulunan 217 adadaki 7 adet parselin satın alınması Perşembe günü görüşmek üzere oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edilirken,yine Oto ve Halı Yıkama işletmelerinin çalışmalarında yapılacak düzenlemelere  ilişkin Belediye başkanlığının sunmuş olduğu ek gündem maddesi de oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam