TEPE O İDDİALARA CEVAP VERDİ

TEPE O İDDİALARA CEVAP VERDİ

“HEMŞEHRİLERİMİZLE BİRLİK, BERABERLİK İÇERİSİNDEYİZ.”

Bilecik Dostlar Grubu olarak bilinen ve Bilecik dışında yaşan Bileciklileri bir çatı altında birleştiren birlik, dayanışma ve kaynaşmayı sağlayan ve Bilecik’in tanınma, tanıtılması için uğraşan Bilecik Dostları hakkında İstanbul’daki Bileciklileri ayrıştırdığı, Bilecik siyasetinde de taraf olarak gurubun Bilecik’e ayrılık tohumları ektiği iddia edildi.

Bu iddialar üzerine yaptığı etkinlikler ve faaliyetlerle Bilecik’te ve Bilecik dışında yaşayan Bileciklilerin takdirini kazanan İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Oktay Tepe’nin görüşlerini aldık. Konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Tepe bu tür iddiaların kesinlikle asılsız olduğunu İstanbul Yörük ve Türkmenler Derneği Başkanı ve Bilecik Dostlar grubu yöneticisi Faruk Şahin ile 25 yıllık bir sürece dayanan dostluklarının olduğunu belirtti. İstanbul Bilecikliler Derneği’nin Bilecik siyasetiyle uzaktan yakından bir ilişkisi olmadıklarını belirten Tepe, bu yazının neye istinaden çıktığını alamadığını söyledi.

“Hiç kimseyle hiçbir sıkıntımız yok.”

İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Tepe, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:“Dünkü yazıyı biz okuduk, okuduktan sonra akşam Bilecik dostlarında bulunan arkadaşlardan Faruk ve Cahit beyle oturduk konuştuk. Bu konu üzerine bu yazıyı yazanlar tarafından benimle konuşan, görüşen olmadı. En son Osman Gazi’yi Anma Etkinlikleri öncesinde Bilecik’teki yerel basına davetiye bırakırken görüştük. Bunun dışında telefonla ya da yüzyüze bir görüşmemiz olmadı. Fakat bu yazı nereden çıktı ben de şaşırdım. Biz İstanbul Bilecikliler Derneği olarak İstanbul’da yaşayan hiçbir Bilecikli ile bunun adı grup olur veya dernek olur fark etmez hiç kimseyle hiçbir sıkıntımız yok. Kaldı ki biz geçen seneki Dostlar Grubu yapmış olduğu programa da bir temsilci gönderdik. Bu sene burada Başbakan’ın iftarı olduğu için oraya katılacağız. Onun dışında İstanbul’da bulunan dost STK’larla bir iftar programına katılacağız. Bu nedenle Dostlar grubunun iftarına bu sene temsilci gönderemeyeceğiz. Gönül isterdi ki gönderebilelim.

 

“Bilecik siyasetiyle uzaktan yakından bir ilişkisi yoktur.”

Ama Faruk Bey olsun Cahit Bey olsun bizin dostluğumuz çok eskiye dayanıyor.25 Yıllık bir sürece dayanan bir dostluğumuz var. Her şeyden önemlisi Bilecik’e geldiğimde de bunun açıklamasını sizlere yaptım. İstanbul Bilecikliler Derneği’nin Bilecik siyasetiyle uzaktan yakından bir ilişkisi yoktur. Biz sadece Bilecik siyasetine destek oluruz. Çünkü siyasi ifadeler kullanılmış sanki dostlar grubu Bilecik siyasetini dizayn eden bir grup olarak yansıtılmış.

 “Hiç de gerek olmayan bir yazıydı ama yapılmış işte.”

Bu konuda haberi yazan arkadaşımız bizleri de övmüş ama ben şundan yanayım; bu dernekte görev yapan arkadaşlarımız ayrıştırıcılık ötekileştirme yapıldığı sürece İstanbul Bilecikliler Derneği bir arpa boyu yol alamaz. Bizler tüm hemşehrilerimizle birlik, beraberlik içerisinde olmak istiyoruz. Tüm dernek başkanlarımızla kaldı ki Osman Gazi Anma Etkinlikleri, Tanıtım Günleri gibi bizim yaptığımız bütün etkinliklere tüm dernek başkanlarımızı davet ediyoruz. Yörük Türkmen Derneği adına Faruk Beyi de davet ediyoruz ve fikirlerini alıyoruz. Yani bu yazı neye istinaden çıktı. Bilecik’i bizim üzerimizden gerdi. Hiç de gerek olmayan bir yazıydı ama yapılmış işte.”

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam