TETİK SPOR SAĞLIKLI VE ZAYIF YAŞAMIN KAPILARINI AÇIYOR

TETİK SPOR SAĞLIKLI VE ZAYIF YAŞAMIN KAPILARINI AÇIYOR

“1 ayda 40 santim incelmeyi garanti ediyoruz”

Sağlıklı kilo vermek için sporun vazgeçilmez bir unsur olduğunu vurgulayan Bilecik Tetik Spor ve Yaşam Merkezi sahibi Enes Tetik, merkez ve sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Bayanlara özel faaliyet gösteren merkezde ayrıca antrenörlük de yapan Tetik “Düzenli spor ve beslenme halinde 1 ayda 40 santim incelmeyi garanti ediyoruz” diyerek merkezin iddiasını ortaya koydu.

5 farklı spor tek ücret

 Merkeze gelen bayanların 5 farklı seansa birden katılabileceğini belirten Tetik, “Bayanlar burada Plates, fitness, kardiyo, kick boks gibi bütün seanslara katılabiliyorlar ve bunların hepsi tek bir ücrete tabi. Burada amacımız sadece zayıflatmak değil. Beslenme, spor ve sağlıkla ilgili her şeyi yapıyoruz biz burada. Bunların yanında yaşam koçluğu hizmetimiz de var” dedi.

“Antrenörlerimiz milli sporcu”

Tetik, Bİ Fit’i diğer spor merkezlerinden ayıran en önemli unsurlarını dile getirerek “ Öncelikle sadece bayanlara özel olması birinci farkımız. İkincisi ise burası hijyene de çok önem veriyoruz, merkezimiz günde iki defa dezenfekte ediliyor. Diğer bir farkımız ise iki antrenörümüz de  milli sporcu. Spor konusunda kesinlikle güvenilirlerdir. Şu anda 3 tane eğitmenimiz var. Bir tane antrenörümüzün uluslar arası antrenörlük belgesi var. Bir tanesi de yardımcı antrenörü” ifadelerinde bulundu.

“Düzenli beslenme ve sporla istenmeyen kilolar yok oluyor”

Tetik, Bi Fit’te sağlıklı yaşam ve zayıflama konusunda yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

 Bayanlar genelde fazla kilolarından şikayet ettiği için buraya geliyorlar. Fakat bu bizim için çok basit bir şey. Bayanların genelde sorunları karın bölgelerinde oluyor. Eğer düzenli beslenme ve spor yapmaya devam ederlerse 1-2 ay içerisinde tüm sorunları ortadan kalkıyor.

“Diyet yok, sağlıklı beslenme var”

Bayanların zayıflama anlamında yaptığı en büyük hatalarından biri de bilinçsiz diyet. Biz bunun yerine bayanlara sağlıklı beslenmeyi öneriyoruz. Çünkü diyetle verilen tüm kilolar kesinlikle geri anlıyor. O yüzden sağlıklı beslenmeliyiz. Düzenli spor ve sağlıklı beslenme en mükemmel sonucu aldırıyor zaten.

“Zayıflama, sağlıklı beslenme ve yaşam koçluğu”

Bayanlara ayrıca yaşam koçluğu hizmetini de sunuyoruz. Bu hizmetten yararlanan bayanlarımız sürekli benimle irtibat halinde oluyor. Neyi, ne zaman, nasıl yapmaları konusunda bir tereddüt yaşadıkları zaman anında bana ulaşabiliyorlar.

Bayanlarımız sürekli sporun öneminin farkında”

“Bizim üyelerimizde şöyle bir güzellik var, hepsi merkeze sürekli olarak geliyor. En eski üyemiz 3 aylık. Üyelerim iz genel olarak sporun hayatın bir parçası olduğunun bilincinde ve bunu sürekli hale getiriyorlar. İnsanlar eskiden kilo vermek için sadece diyet yönetime başvuruyordu. Dolayısıyla bu nedenle de verdiği kiloları fazlasıyla geri alıyor. Fakat insanlarımız gittikçe bilinçleniyor ve diyetten ziyade spor ve sağlıklı yaşamın önemini kavrıyorlar.

“Spor yapmadan sağlıklı zayıflanamaz”

Yaygın olan en büyük yanlışlardan biri de internet ve medya aracılığıyla zayıflama ilacı kullanmak.

Şöyle bir gerçek var ki;
 insan spor yapmadan kesinlikle zayıflayamaz. Zayıflasa da bu sağlıklı olmaz. Yağ yakabilmesi için spor yapması gerekiyor. Çin diyetleri ve Amerikan diyetlerinin hiçbiri işe yaramıyor ve insanların hepsi bir süre sonra bunun farkına varıyorlar. Zaten birçok insan bunları deneyip de buraya geliyor. Kalıcı bir çözüm elde edemiyorsunuz.

“39,5 santim incelmede para iade”

Üyelerimiz yaza hazırlıklı olmak için kış aylarında sporu çok sıkı tutuyorlar. Fit olmak 1 ayda olacak iş değil. 1 ayda fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz ama vücut hatları biraz zaman istiyor. O yüzden , yaz aylarında tatillerine rahat rahat gidebilmek için kış aylarında sağlam tutuyorlar Biz 1 ayda 40 santimetre sıkılaşmayı garanti ediyoruz. 5-6 farklı noktanızı ölçüyoruz. Eğer 40 değil 39 buçuk santimetre inceldiyseniz paranızı geri iade ediyoruz. Şu ana kadar en iyi aldığımız sonuç 120 santimetre. Çok hızlı bir şekilde sıkılaşıyorsunuz. Bayanlar buraya gelip sıkılaşıyor fakat hayal ettikleri vücut için en az 3 ay gibi bir süre gerekiyor.

 

Kadınlarla çalışmak çok keyifli. Önemli olan onları anlayabilmek. Zaten hedefleri belli bir şekilde geliyorlar. Biz de onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

“Dans ettirerek  zayıflatıyoruz”

Seanslarımız yarım saatlik oluyor. Bazı günlerde değişiyor 40 veya 50 dakikaya kadar çıkıyor. Her gün farklı bir şey yapıyoruz. Plates’ten kardiyo’ya kadar, kick boks egzersizlerine kadar hepsini yapıyoruz burada. Zumba seanslarımız da var. Buraya gelen üyeler klasik her gün aynı şeyleri yapmıyor. Her gün farklı şeyleri yapıyor. Bu şekilde sıkılmıyorlar. Spor  daha keyifli hale geliyor ve daha eğlenceli geçiyor. Özellikle u anda Avrupa’da çok popüler olan zumba seanslarımız çok keyifli geçiyor. Yarım saat boyunca dans ederek spor yapıyorlar grup eşliğinde ve çok güzel sonuç veriyor. Bu şekilde olunca insanlar da severek geliyorlar.

“Düzenli spor vücut hatlarını şekillendirir”

Eğer kilonuz azsa spor yaparak ve düzgün yemek planı kullanırsanız kesinlikle kilo da alıyorsunuz. Hem kilo almak hem de vermek için spor kesinlikle şart. Bilecik halkında şöyle bir düşünce var, sürekli spor yapan kişinin eriyeceğini düşünüyorlar. Belli bir kiloya eriştikten sonra kilo veriminiz duruyor zaten. Daha sonra kas lifi almaya başlıyorsunuz. Eğer erkekseniz vücudunuz biraaz daha gelişiyor. Eğer kadınsanız fiziğinizin hatları biraz daha belli oluyor.

“İnternet yerine profesyonel kişilerden eğitim almalılar”

Bayanların belki de yüzde 60’ı TV’de gördükleri egzersiz programlarında gördükleri şeyleri uygulamaya çalışıyorlar. Ya da farklı diyet şekilleriyle sözde diyet yapıyorlar. Sadece günde 1 öğün yemek yemekle diyet yapıyorlar. Kesinlikle bu konuda spor salonlarını tercih etmeliler. Çünkü burada profesyonel kişilerle çalışıyorlar. Bu çok önemli. Biz burada ona göre hareket yaptırıyoruz. Hepsinin bir sırası var. Spora başlamadan önce kesinlikle esnemeleri gerekiyor. Bayanlar bazen bir çok şeyi gözden kaçırıyorlar. Spor yaptım zannederken kendilerine çok büyük zararlar veriyorlar. İlerde de spora başladım eklem ağrısı çekiyorum diye şikayet ediyorlar.                                                                                                                                                

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam