TGB’den çağrı “19 Mayıs’ta balkonlardayız”

TGB’den çağrı “19 Mayıs’ta balkonlardayız”

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Bilecik İl Temsilcisi Metehan Demir Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli birlik ve bağımsızlık meşalesini yakışının 101. yılında balkonlarda buluşma çağrısı yaptı.

Başkan Demir, koronavirüs önlemleri nedeniyle vatandaşları saat 21.00’de balkonlardan alkışlarla coşkulu bir biçimde 19 Mayıs’ı kutlamaya çağırdı. Milli birlik ve beraberliğimizin önemine vurgu yapan Demir,19 Mayıs sloganı, “19 Mayıs ruhuyla milli mevzideyiz hepimiz aynı gemideyiz” oldu.

TGB İl Temsilcisi Metehan Demir’in açıklaması şu şekilde oldu: “Mustafa Kemal Atatürk’ün milli birlik ve bağımsızlık meşalesini yaktığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında tüm vatandaşlarımızı, ‘19 Mayıs Ruhuyla Milli Mevzideyiz Hepimiz Aynı Gemideyiz’ sloganıyla, 19 Mayıs Salı günü saat 21.00’de evlerinin balkonlarından alkış başlatmaya ve gençlere emanet olan bu anlamlı günü en hak ettiği biçimde yaşamaya davet ediyoruz.

Öte yandan, Metehan Demir,19 Mayıs günü saat 16.00’da TGB Genel Başkanı Yıldırım Gencer, TGB Genel Sekreteri İbrahim Okan Özkan ve Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Genel Başkanı Erman Ergincan’ın katılımlarıyla TGB youtube hesabından ve TGB’nin farklı sosyal medya mecralarından 19 Mayıs özel yayını yapılacağını söyledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam