Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Tiyatro Festivaliyle Vatandaşlar Gülmeye Devam Ediyor
Sosyal Medyada Paylaş
21 Kasım 2013
admin

Tiyatro Festivaliyle Vatandaşlar Gülmeye Devam Ediyor

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki oyunu, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, eşi Dr. Nihal Akpınar,  Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar izledi.

Yönetmenliğini Sinan Bengier'in yaptığı oyunda, Sinan Benginer,  Umut Oğuz, Ferda Çakırel, Ayşegül Aktaş, Hilmi Erdem, Abdullah Uysal, Tolga Güleryüz, Tuncay Gürel, Suat İnal,  Suhendan Zehiroğlu sahne aldı.

Başkan Yağcı, tiyatronun sonunda yaptığı konuşmada, değerli tiyatro oyuncularıyla keyifli bir zaman dilimi geçirdiklerini belirtti. Tiyatro festivalinin son günlerine yaklaştıklarını kaydeden Yağcı, ''Bizler için bu festival çok önemliydi. Çünkü bir hedefle yola çıktık. Tiyatro festivalini her yıl büyüterek sürdürme hedefinin yanında güzel bir kültür ve kongre merkezi inşa etmek vardı. Bunun için festivalimize iki yıl ara vermiştik ve çok şükür iki hedefimizi de yerinne getirdik. Bize bu azmi bu heyecanı verdiğiniz için siz ve değerli oyuncularımıza teşekkür ediyorum'' dedi.

Oyuncu Umut Oğuz da Bilecik'te her anlamda çok güzel karşılandıklarını belirterek, ''Bugün tiyatromuzu oynadığımız salonu, çoğu ilde bulamıyoruz. Her anlamıyla tiyatro sanatının icra edilebileceği güzel bir mekan olmuş. Bu anlamda Bileciklilerin böyle sanata ve tiyatroya değer veren bir Belediye Başkanına sahip oldukları için şanslı olduğunu düşünüyor, Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya bütün desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Oyuncu Sinan Bengier ise Bilecik'in hem seyircisiyle hem salonuyla tiyatroyu isteyen, benimseyen bir atmosfer oluşturduğunu kaydetti. Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nin kulisinden, salonuna kadar bütün ince detayın düşünülerek yapıldığını dile getiren Bengier, Başkan Selim Yağcı'ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Yağcı, oyunculara plaketlerini vererek, fotoğraf çektirdi. (Bilecik Belediyesi)

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım