Toplum Destekli Polisler, Besicileri Sahte Paraya Karşı Uyardı

Toplum Destekli Polisler, Besicileri Sahte Paraya Karşı Uyardı

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli tarafından sahte para, sahte çek ve hırsızlıklara karşı hayvan satıcılarına bilgiler verildi. Polisler bilgilendirme ziyaretleri sırasında ayrıca Bilecik Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın destekleriyle alınan sahte parayı ayırt etmeye yarayan kalemleri hayvan sahiplerine hediye ettiler.

Günümüzde sahte para kullanımının yaygın olduğunu söyleyen polisler, sahte para ve gerçek paraya hediye ettikleri kalemle işaret koydular. Gerçek parada kalemin izinin gözükmediği sahte parada ise koyulan işaretin siyah renge dönüştüğü gözlendi. Bu tür denemelerle sahte ve gerçek paranın ayırt edilebileceğini söylediler.

 

“Gurur duydum”

 

Gerçekleşen uygulamadan dolayı çok memnun kalan besiciler,  bundan sonra daha dikkatli olacaklarını söylediler. Besicilerden Kemal Eğilmez, gerçekleşen ziyaretten dolayı gurur duyduğunu ifade etti. Eğilmez, “Emniyetin böyle bir uygulama gerçekleştirmesinden dolayı son derece gurur duydum. Şu anda çok ciddi olarak söylüyorum tüylerim diken diken. Bu kadar tatlı sohbet içerisinde bizi uyaran bir emniyet teşkilatımızın olması demek bizim burada güvence alıtnda bu işi yaptığımızı gösterir. Biz çok meşakkatli bir iş yapıyoruz. Eve giderken hanımlarımız kızıyor ama ne yapalım seviyoruz, bu işi yapıyoruz.

Bu arada çok ciddi olarak söylüyorum Emniyetin bu şekilde uyarmasına ilk defa şahit oluyorum ve A’dan Z’ye en üst kademeden en alt kademeye kadar hepsine çok teşekkür ederim, saygılarımı sunuyorum. Demek ki bu memlekette bizi koruyan birimlerimiz var.” dedi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli gerçekleştirdikleri uyarılar sırasında besicilere sahte para ve dolandırıcılıklara karşı alınması gereken tedbirler ile ilgili tanıtıcı broşürler de verdiler. Herhangi bir dolandırıcılık olayıyla karşılaştıklarında 155’i aramalarını söylediler. Polisler, bu tür bilgilendirme faaliyetlerinin devam edeceğini ifade ettiler. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam