Toplum Destekli Polisler Yaşlıları Yalnız Bırakmıyor
admin • 17 Temmuz 2013 17:42:21 
Toplum Destekli Polisler Yaşlıları Yalnız Bırakmıyor

Bu kapsamda, Bilecik Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli, Bilecik’te daha kaliteli bir güvenlik hizmeti sunma çabasıyla yalnız yaşayan yaşlıları tek tek ziyaret ederek onlarla ilgilenip manevi destek veriyor ve oluşabilecek bazı suçlara karşı bilgilendirmelerde bulunuyor. Yaşlıların yanı sıra engelli vatandaşlarla da ilgilenen polisler, kişilerin diğer kurumlarla gerçekleştirecekleri iş ve işlemlerinde aracı görev üstlenerek bilgilendirme ve yönlendirmede bulunuyorlar.

 

Yaşlılarımız yalnız değiller

 

Bu çalışmalara bir örnek de, Cumhuriyet Mahallesi Temenna Sokak’ta yalnız başına yaşayan Vesile Teyze. Bilecik Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memurları Vesile Teyze’yi evinde ziyaret ederek ona yalnız olmadığını, yanında olduklarını hissettirdiler. Vesile Teyze’ye gerçekleşen ziyaret sırasında kendisine bazı suçlara karşı bilgilendirmede de bulunuldu. Kurumlar arası işbirliğinin sağlanmasında da kişilere yardımcı olan Toplum Destekli Polisler, Vesile Teyze’yi Bilecik Belediyesi’ne götürerek aracı görevi üstlenerek çeşitli ihtiyaçlar için kaydını yaptırdılar.

 

Kent Ormanı’yla ilk buluşma

 

77 yaşında olan fakat Bilecik Kent Ormanı’nı sadece evinin bahçesinden görme fırsatı bulan Vesile Teyze, polis memurları tarafından Kent Ormanı’na da götürüldü. Orman ziyareti sırasında Vesile Teyze ve polis memurları, seyir tepesinden Bilecik manzarasını seyretti. Vesile Teyze, Kent Ormana gittiği için çok mutlu oldu ve polis memurlarına kendisini oraya götürdükleri için teşekkür ve dua etti.

Vesile Teyze’yle aynı durumda olan diğer yaşlılar ve engellilerin de Toplum Destekli Polisler tarafından ziyaretleri devam ediyor. Ziyaretler esnasında kişilerin sorunları dinleniyor ve çözüm üretilmeye çalışılıyor. Vatandaşlar polisin yanlarında olmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getirerek memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

 

Çalışmalar devam edecek

 

Gerçekleşen ziyaretlerde, yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerlerli varlıklarımız olduğu bilincinin devam ettirilmeye çalışıldığı belirtildi. Ayrıca kişilerin yaşlı olarak görülmediği, onların sadece bizlerden tecrübeli ağabey ve ablalar olarak görüldüğünü ve her zaman yanlarında olacaklarını hissettirmeye çalıştıklarını belirttiler. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından bu tür faaliyetlere ara vermeden devam edileceği öğrenildi. ZEYNEP KILBAHRİ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x