TOPLUM DESTEKLİ POLİSLERDEN 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA KORONAVİRÜS BİLGİLENDİRMESİ

TOPLUM DESTEKLİ POLİSLERDEN 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA KORONAVİRÜS BİLGİLENDİRMESİ

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince Bilecik Merkez’de ilk araştırmalarda tespit edilen 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar ikametlerinde ziyaret edilerek koronavirüs hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bilindiği üzere birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmekte.

Covıd-19 salgınında en temel risk unsuru toplumsal alanlarda virüsün bulaşıcılığının hızlı olması ve 65 yaş ve üzeri bağışıklık sistemi düşük kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp damar hastalığı, böbrek, hiper tansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan insanların üzerinde ciddi sağlık sorunları oluşturarak insan hayatını tehdit etmektedir.

Bu bağlamda hareket eden Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri toplamda 11 ikamet adresini ziyaret ederek, tespit ettikleri 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşları, ikametlerinden dışarı çıkmamaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmamaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmemeleri konusunda uyardı.

Ayrıca kendilerinin kimlerle yaşadığı, iletişim bilgileri ve acil ihtiyacı olup olmadığı sorularak, acil durumlar ve ihtiyaçları halinde öncelikli olarak mahalle muhtarlarına ulaşmaları, ulaşamazlar ise 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi vermeleri yönünde bilgilendirmeler yapıldı.

Öte yandan,  yine Bilecik merkezinde bulunan şehit yakını 3 aile ikametlerinde ziyaret edilerek COVID-19 salgını ile ilgili bilgilendirme yapıldı ve herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığı sorularak olduğunda ulaşmaları için iletişim numaraları hakkında bilgi verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam