Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Toprak, Bozüyük’te

Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Toprak, Bozüyük’te

 

Toprak, Bozüyük'teki villasında, fabrika müdürlerine verdiği yemeğin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 2013 yılı itibariyle fabrikalarının yüzde 95'inin çalışır durumda olduğunu belirterek, 24 fabrikadan 22'sinin faaliyette, 2'sinin de yakın zamanda faaliyete geçeceğini söyledi. 
     Türkiye'de 30 yıldır hizmet ettiklerini anlatan Toprak, bu ülkeye üretim, istihdam, vergi, ihracat, huzur ve saadet bakımından dört dörtlük hizmetlerde bulunduklarını ifade etti. 
     Toprak, Bozüyük'te işçi bulmakta zorlandıklarını dile getirerek, "Çok şükür bu tesisler çalıştı ama işçi adedi azaldı. 4 yıldır çalışmayan makineler paslandı. Yeniden fabrika kurmak zorunda kaldık. İnşallah sonu iyi gelecek" diye konuştu. 
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretlerinin ülkenin dünyaya tanıtılmasına katkı sağladığını anlatan Toprak, şunları kaydetti: 
     "Başbakan çok geziyor, oralarda çok dost ve ahbap ediniyor. Onun da faydası var. Böylece ülke dünyaya da tanınıyor. İnşaat sektörü iyi gidiyor. İnşallah bu yıl biraz düze çıkarız. Sanayinin üreticinin durumu hiç iyi değil. Eskiden fabrika yapmaya teşvik vardı. 10 yıldır teşvik falan kalmadı. Bizim teşvik alacağımız vardı. Doğu ve Güneydoğu'ya bile yatırım yaptık ama teşvik alamadık. 'Seneye tekrar sanayi üretimi artacak ve teşvik olacak' diyorlar ama ortada bir şey yok." 
     Yemeğe, Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı ve Başkan Yardımcısı Oğuz Sertler'de katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam