TOPRAK SANATLA KINIK’TA BULUŞACAK

TOPRAK SANATLA KINIK’TA BULUŞACAK

Bilecik Valiliği ve BEBKA işbirliğinde Kınık Köyü Kırsalda Tasarım Etkinliği düzenleneceği öğrenildi.

Toprakla sanatın buluşacağı, 11-12 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleşecek olan etkinlik iki gün süreceği belirtildi. 14.00 da başlayacak olan programın ilk gününde çömlek performansları, atölye çalışmaları sergisi, üretici ve tüketici buluşmaları, ritim atölyesi, dünya seramik fotoğraf sergisi, satış stantları ve çömlek yapım teknikleri semineri gün boyu süreceği ifade edildi.
Etkinliğin ikinci ve son gününde aynı aktivitelerinde aralıksız gün boyu devam edeceği ve katılımcıların ziyaretine açık olacağı söylendi.
DÜNYA SERAMİK FOTOĞRAF SERGİSİ
Ayrıca etkinlikte yer alacak olan Dünyada Seramik Fotoğraf Sergisi, Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Neriman Demirkol tarafından hazırlanacağı duyuruldu. Konu hakkında bilgiler veren Dr. Öğretim Üyesi Demirkol, “11-12 Ağustos tarihlerinde Bilecik Valiliği ve BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) işbirliğinde düzenlenecek olan Kınık Köyü Kırsalda Tasarım Etkinliği gerçekleştirilecek. Bu etkinlikte çömlek performansları, atölye çalışmaları, üretici ve tüketici buluşmaları, ritim atölyesi ve çömlek sergisi olacak. 11 Ağustos günü saat 12.00’da da Dünyada Seramik isimli fotoğraf sergim açılacak. Bu sergiyi Kocaeli Üniversitesi, SEKA Kağıt Müzesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde açmıştım. Japonya, Macaristan, İspanya, İtalya ve Çin’de gördüğüm seramik ürünlerin fotoğrafları bu sergide mevcut olacak. Aynı zamanda etkinlikte ‘Mısır Pastası’ isimli bir seminer de vereceğim. Bu etkinliklere tüm sanatseverleri bekliyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam