• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TOZMAN KÖYÜ EKİM AYINA KALDI

TOZMAN KÖYÜ EKİM AYINA KALDI

Bozüyük’ün Düşman İşgalinden Kurtuluşu Yad edildi

İlk olarak söz alan Ak Parti Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi Nizamettin Çam Bozüyük’ün kurtuluşu olan 4 Eylül’ün hayırlı olmasını belirtirken bu millete bir daha böyle acıların yaşanmamasını diledi. Daha sonra söz alan MHP Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi Zeki Uyanık Bozüyük’ün ve Bilecik’in kurtuluş zaferlerini kutladığını kaydederek son günlerde yaşanan terör olaylarını da kınadı. Uyanık ayrıca başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti.

Yenidodurga – Göynücek grup yolları yapılacak

Birleşimin ilk gündem maddesinde Bozüyük – Yenidodurga – Göynücek grup yolunun yol yapım çalışmalarına başlatılması talebi görüşüldü. Ak Parti Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi Nizamettin Çam adı geçen yolda köylülerin hasatlarını kaldırdıklarını, tekrar ekim yapılmadan adı geçen yolun yapılmasına başlanılmasının yerinde olacağını söyledi. Daha sonra söz alan MHP Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi Zeki Uyanık da bahse konu yolun biran önce yapılmasını istediklerini vurguladı. Uyanık Özel İdare’ye ait iş makinelerinin zaten o bölgede olduğunu sözlerine ekledi. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle kabul edildi.

AFAD’dan gelecek yardıma göre….

Gündemin bir diğer maddesinde bir önceki birleşimde verilen yazılı önerge görüşüldü. Buna göre İnhisar ilçesi Tozman köyünde meydana gelen sel felaketinin komisyon marifetiyle incelenmesi talebi görüşüldü. Ak Parti İnhisar İl Genel Meclisi Üyesi Nihal Arslan köylerinde yaşanan sel felaketinin ardından bölgede bulunan mermer ocaklarının kamyonlarının geçtiği yollarda vatandaşların yıkayıp astıkları beyaz çamaşırlarının simsiyah olduğunu, onun için yolun biran önce yapılmasını talep ettiklerini ancak AFAD Genel Müdürlüğün de Tozman köyü için bir ödenek çıkaracaklarını, komisyonun AFAD’ın çalışmalarının neticelendirilmesinden sonra köye gitmesinin uygun olacağını belirtti. Arslan’dan sonra söz alan İnhisar Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Bulur, Nihal Arslan’ın fikirlerine katıldığını, komisyonların Ekim ayında Tozman köyünde incelemelerde bulunmasının uygun olacağını kaydetti. Böylece verilen önerge Ekim ayı birleşimlerinde görüşülmek üzere kabul edildi. 

Üç Komisyon Okul Bahçelerini İnceleyecek

Toplantının son gündem maddesinde “2015- 2016 Eğitim- Öğretim yılında okul bahçelerinin asfalt ve benzeri isteklerinin karşılanması için komisyon çalışması yapılması” talebi görüşüldü. CHP Bilecik İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Turhan kendisinin de eğitim camiasının içinden geldiğini, böyle bir karar almadan önce komisyonlar marifetiyle, maliyetinin de hesaplanarak böyle bir çalışmaya girilmesinin uygun olacağını kaydetti. Turhan aksi takdirde tüm okul müdürlerinin farklı bir beklenti içinde olacaklarını sözlerine ekledi. Meclis üyesi Turhan’dan sonra söz alan MHP Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi ve grup sözcüsü Zeki Uyanık bazı ilçelerde sıcak asfalt şantiyesi olmadığını, bunun için okulların bahçelerine asfalt yapılmasının yerinde olacağını, komisyonlar marifetiyle de incelenmesini talep etti. Görüşülen son madde Plan ve Bütçe, Milli Eğitim ve AR-GE Komisyonlarına havale edildi. Toplantı bir sonraki birleşimde görüşülmek üzere sona erdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam