• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TOZMAN KÖYÜ YENİ YERİNE Mİ TAŞINACAK?

TOZMAN KÖYÜ YENİ YERİNE Mİ TAŞINACAK?

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları devam ediyor. 6. Birleşimin gerçekleştiği mecliste iki gündem maddesi görüşülürken günün en önemli maddesi İnhisar ilçesi Tozman köyü’nde meydana gelen su felaketinin komisyon marifetiyle incelenmesi kararı oldu. Konu hakkında Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Ali Şenel meclis üyelerine bilgi verirken madde oy birliğiyle kabul edildi.

 

Birleşime geçilmeden önce İl Genel Sekreteri Halis Nalbant hafta sonu gittiği Batı Trakya gezisinden izlenimlerini anlatarak meclis üyelerine “Kavala Kurabiyesi” ikram etti.

 

Komisyonlar Tozman Köyü’nü İnceledi

Günün ilk gündem maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu ve Tarım ve Hayvancılık Komisyonlarının “Bilecik ili İnhisar ilçesi Tozman köyü’nde meydana gelen su felaketinin komisyon marifetiyle incelenmesi talebi hakkındaki gelen raporlar okundu. Konu hakkında Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Ali Şenel meclis üyelerine bilgi verdi. Oylamaya sunulan komisyon raporları oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre Tozman Köyü’nün yeri yerine taşınıp taşınmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

3 Adet Araç Alınacak

Toplantının son gündem maddesinde İl Özel İdaresi servis ve öncülük hizmetlerinde kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan 17+1 kişilik servis minibüsü ile 2 adet kombi Van Kamyonet satın alınması ve gerekli ödenek temini talebi hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen rapor okundu. Madde hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant meclis üyelerine bilgi verdi. Nalbant yaptığı açıklamasında adı geçen araçlara kurumun ihtiyacı olduğunu belirterek 2015 yılı bütçesinden araçların alınabileceğini ve bu araçlar için bütçenin hazır olduğunu ifade etti. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle kabul edildi. Toplantı bir sonraki birleşimde devam edilmek üzere sona erdi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam