TSO’dan Akpınar’a vefa yemeği

TSO’dan Akpınar’a vefa yemeği

Düzenlenen yemeğe vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda iş adamı katıldı. Düzenlenen etkinlikte konuşan TSO Başkanı Fevzi Uzun  Akpınar’ın vedasıyla ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Halil İbrahim Akpınar Beyefendi, Sayın Valimiz yaklaşık 4 yıldan beri Bilecik’e hizmet etmekteydi. Tayini dolayısıyla bir arada bulunuyoruz. Biz kendisini halktan bir vali olarak tanıdık, kapısı sonsuza kadar herkese açıktı. Bilecik’te sonsuz projelerde ve eserlerde iz bırakmıştı. Kendisine Bilecik halkı uzun yıllar unutmayacaktır diye düşünüyorum. Özellikle Gölpark’tan bahsetmek istiyorum, Gölpark bizim kendi işletmemize çok yakın bir yerde, çok mezbelelik, çok kötü bir haldeydi, insanlar gitmekten imtina ediyorlardı. Kendileri özverili bir şekilde şu an halkımızın büyük bir ihtiyacını karşılıyor, piknik ve mesire alanı şeklinde değerlendiriliyor. Kendisi iş dünyasıyla, iş adamlarına da her zaman sorunlarına çözümcü bir yaklaşımla yaklaştı. Bu sebeple de kendileriyle çalışmaktan ve tanışmaktan gerçekten onur duyduk. Kendilerine bundan sonraki yaşamlarında ve görevlerinde başarılar diliyorum.”

TSO eski Meclis Başkanı Erdal Erşan ise insanları en iyi tanıdığın zaman, ayrılmaya en yakın olduğun zamanmış diyerek  “buruk bir üzüntü var içimizde ama siz Bilecik’i ziyaret ettiğiniz zaman yine coşkuyla, özlemimi gideririz. Mevlana’nın bir sözü var ‘ vedalar, gözleriyle bakanlar için, çünkü gönlünce bakanlar ayrılmazlar’ diyor. Biz Bilecikliler olarak gönlümüzce sizi sevdik, bundan sonra da başarılar diliyorum hayatınızda.” İfadelerinde bulundu.

Bisiad Başkanı Cihan Saral’da Mevlana’nın ‘dediler ki, gözden ırak olan gönülden de ırak olur; dedim ki gönüle giren gözden ırak olsa ne olur’ sözünden alıntı yaparak “’Sayın Valim gönlümüzde yer etmiş, müstesna bir şahsiyet. Bilecik Sanayici ve İşadamları Derneği olarak kendilerine hizmetlerinden dolayı kendilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz” dedi.

Yemek sonunda Vali Halil İbrahim Akpınar’a Bilecik hatırası olarak TSO Başkanı Fevzi Uzun tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. ZEYNEP KİLBAHRİ-BETÜL SÖNMEZER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam