Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
TÜBİTAK 4006 FUAR AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
Sosyal Medyada Paylaş
14 Mayıs 2015
admin

TÜBİTAK 4006 FUAR AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Açılış töreni Halk oyunları gösterileri eşliğinde başladıktan sonra açılış kurdelesini kesen Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili İsmail Cihan ve TOKİ İlkıöğretim Okulu öğrencileri fuar tanıtımına başladı.

‘Nohuttan yoğurt ve yoğurt mayası yapıldı.’


TOKİ İlköğretim okulundaki fuarda öğrencilerin bireysel ve grup olarak yaptıkları çalışmaların sergilendiği fuarda her alandan projeyi görmek mümkündü. Özelikle matematik dalındaki projeler yoğun ilgi görürken, çömlekçilikten, ipek böcekçiliğine, işitme engelliler için deprem uyarı sistemlerinden, karlı yolların alttan ısıtılması ile sorunların çözülebileceğini anlatan projelere kadar birçok fikir bulunan fuarda dolmuş durakları similasyonu projesi davetliler tarafından da oldukça dikkat çekti. Öğrenciler projeleri hakkında bir sunum hazırlayıp ziyaretçilere fikirlerinden bahsettiler.

Tübitak 4006 Fuar açılışı törenine Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili İsmail Cihan, Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Serkan Bircan,TOKİ Mahalle Muhtarı Yasemin Sezer, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

‘Sirke ile tuzun karışımı ile yangın söndürme’

Fuarda ayrıca nohuttan yoğurt ve yoğurt mayası yapma, zeytin posasından enerji üretme ve sirke ile tuzun karışımından yangın söndürme malzemesi üretme gibi ilginç ve faydalı projeler hakkında uygulamalı sunum yapıldı. Yapılan yoğurttan ve Bilecik yöresine ait helvadan misafirlere ikram edildi.

Açılışı gerçekleştirilen fuarın son bölümünde öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk ve Tarih Medeniyet Köşesi gezildi.

 

‘Müdür Fikret Başak: “ Başarılı bir okul olarak sayılıyoruz.”’

 

Konu hakkında gazetimize açıklamalarda bulunan TOKİ İlköğretim Müdürü Fikret Başak;“Programımızın amacı 2015 TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı dolayısıyla 25 adet öğrencilerimize ait özgün eserleri tanıtmak, bunun yanında görsel sanatlar, teknoloji tasarım ve İngilizce öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yapmış olduğu eserleri tanıtmak ve bunun yanında Atatürk köşesi ile Tarih köşesinin açılışını göstermek ve yapılan eserleri tanıtmak amacıyla yapmış olduğumuz bir etkinlikti. Amacımız mümkün olduğunca öğrenci ve veli ve siz değerli konuklara okulumuzu tanıtmak, temel amacımız bu. Matematik projelerimizden bir tanesi “Bu Benim Eserim” projesi kapsamında Bilecik ilinde Eskişehir Bölge ilinde tekrar yarışmaya katılmış ve bölge de sergilenmesi kararlaştırılan eserlerden birisiydi. Başarı kazanan bir projeydi. Bunun yanında geçen hafta içerisinde okulumuzun yine katılmış olduğu bilgi yarışmasında da İl İkincisi olma özelliğimiz var. Bu bakımdan da başarılı bir okul olarak sayılıyoruz.”dedi.  

 

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım