TÜBİTAK Yarışmalarında Büyük Başarı

TÜBİTAK Yarışmalarında Büyük Başarı

49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Sergisinde Bilecik ili Büyük Başarı Elde Etti.

Bu yıl 49.’su düzenlenen Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final sergisi Antalya Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi Bilecik’i projesiyle temsil eden Ayşe Ulutaş Teknoloji Tasarım alanındaki Splintmatik projesi ile 219 projenin sergilendiği yarışmada 3. lük elde etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Güsamettin ERDOĞAN, ilk kez TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Sergisine davet edilen ve 219 proje içerisinden alanında 3.lüğe layık görülen Splintmatik projesi mimarı Ayşe Ulutaş’ı , danışman öğretmeni Asuman çelik’i ve okul müdürü Zaim Akbulut’u göstermiş oldukları üstün başarıdan dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Yarışma süreci şu şekilde gelişti;
Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bu yıl biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, kodlama, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih, teknolojik tasarım, Türk dili ve edebiyatı olmak üzere 12 farklı alanda düzenlendi. 12-14 Mart’ta gerçekleştirilen bölge sergilerinde birinci olan 219 proje Antalya’da gerçekleştirilen final sergisine davet edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam