TÜFENKÇİ: “BİR DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAYIM”

TÜFENKÇİ: “BİR DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAYIM”

Parti İl binasında yaptığı basın açıklamasında Tüfenkçi önemli bir ayrıntıya vurgu yaparak Milletvekili seçildiği takdirde bir dönem vekillik yapacağını ifade etti.

Aday Adayı Erdoğan Tüfenkçi yaptığı açıklamasında ayrıca siyasi değerlendirmelerde de bulunarak şunları aktardı:

 

“Atatürk sevgisini böyle bir babadan öğrenerek büyüdüm”

“Talip olduğum görev gereği CHP’li arkadaşlarımın ve Bilecikli hemşehrilerimin şahsımın özgeçmişini öğrenmeleri, bilmeleri gerektiğini düşündüm.

Ben; Genç Türkiye Cumhuriyetinin aydınlanma devriminin temel taşlarında olan köy enstitülerinin (Arifiye Köy Enst) ilk mezunlarında Faik Ahmet Tüfenkçi’nin oğluyum. Cumhuriyet sevgisini, Atatürk sevgisini böyle bir babadan öğrenerek büyüdüm.

İlk, orta, lise eğitimini Yenişehir ve Bursa’da tamamladım. 1968-69 döneminde İstanbul üniversitesinde öğrenci oldum. Halen büyük onur ve gurur duyduğum 1968 kuşağı devrimci hareketi içerisinde yer aldım.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Diyarbakır Ergani lisesinde öğretmenliğe başladım ve kısa bir süre sonra dönemin en büyük Demokratik kitle örgütü olan TÖB-DER’de aktif olarak çalışmaya başladım. Önce Ergani TÖB-DER ilçe Başkanı ve bilahare Diyarbakır, Mardin, Urfa Bölge temsilciliği, Ankara’da Genel Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundum.

Ergani’den Elazığ maden ilçesine sürgün edildim. Orada öğretmen fazla olmadığı için bakır işletmelerinde çok fazla miktarda memur olduğu için TÜM-DER’i kurdum. Askerliğim gelmişte geçmişti bile. Onun için Maden Maden’den askere gittim. Yedek Subay olarak Erzurum’da görevi tamamladım. Askerlikten sonra 1978-1980 rahmetli Ecevit döneminde Bursa eğitim enstitüsünde müdür yardımcısı ve bölüm şefi olarak görev yaptım. Bu görev gerçekten büyük onur duyduğum bir görevdir. Birçok öğretmen arkadaşımın ve öğrencimin can verdiği dönemde yüzlerce ortaokul öğretmenini (Cumhuriyetçi, Atatürkçü) yurt genelinde halkımızın aydınlatılması göreviyle mezun ederek yaydık.

 

“Makine Mühendisi ve İç Mimar iki çocuğumuz ve Aras torunumuz var”

2. Milliyetçi cephe kurulunca 12 Eylül faşist darbesi öncesinde merkez Künçeğiz köyünden Ergül Onur ile evlenerek Makine Mühendisi ve İç Mimar iki çocuğumuz ve Aras torunumuz var.

Bilecik’e geldim ve Ticaret Meslek Lisesi’nde göreve başladım. Bu süreçte beni iyi dinleyen ve sonradan sonucunu alan öğrencilerim oldu. İşte bunlardan bir tanesi yanımda bulunan sayın Yaşar Tüzün kendisine bizleri okul döneminde iyi dinlediği için bizim yolumuzda yolunu belirlediği için çok teşekkür ederim.

2000 yılında emekli oldum. Hemen Sayın Metin Yaşar’ın İl Başkanı olduğu dönemde CHP’ye resmi üye oldum. Böylece Türkiye Cumhuriyetini kuran Atatürk’ün CHP’sinde resmi siyasi hayat başladı. Sırasıyla sayın Sinan Baba’nın İl Başkanlığında yönetim kurulu üyeliği, il sekreterliği görevlerinde bulundum. Sinan Baba’dan bayrağı devir alarak İl Başkanı oldum. 2. dönem bu görevi yaptım. Zannediyorum diğer İl Başkanı arkadaşlarım gibi başarılıda olduk. Defalarca Büyük Kurultay delegeliği yaptım. Örgüt içi demokrasinin gelişmesi doğrultusunda çaba ve çalışmalarımız oldu.

2011 yılındaki genel seçimlerde ön seçim olması düşüncesiyle aday adayı oldum. Yarışa devam edemedik. Ön seçim olmadı ve İl Başkanlığı görevini yine bizim yanımızda yer alan yönetimimizde görev yapan şu anda yanımda oturan kardeşim Çağatay Karaahmet’e devir ettik.

İl Başkanlığı döneminde beni en çok mutlu eden olan Bozüyük, Söğüt, Osmaneli, Gölpazarı ilçelerimizin parti binalarını satın almak oldu. Bu ilçelerimiz ne mutludur ki kiralardan kurtuldular. İşte dostlarım aday adayınız böyle birisi.  Sizleri sıktı isem affola. Şimdi biraz siyasi değerlendirmelere girmek istiyorum.

 

 

“Bilecik’imizin çağdaş insanlarına hizmet etmek en büyük görevimizdir”

Ülkemizin dört bir yandan kuşatılmaya çalışıldığı, Cumhuriyetimizin ilkelerine ve temel değerlerine büyük saldırıların olduğunu günümüz Türkiye’sinde, önemli bir tarihsel süreçten geçtiğimizin farkındayız… Biraz sonra açıklayacağım kararın altında bu farkındalık yatmaktadır. Çok önemli bir süreçten geçiyoruz.

Emperyalizme karşı başkaldıran, ulusal direnişi yöneten, stratejik bir devrimi gerçekleştiren, sonrasında çağdaş bir model oluşturan M.Kemal Atatürk’ün kurduğu şanlı Cumhuriyet Halk Partisi; her zaman olduğu gibi bugün de Türkiye’yi yönetmeye talip olmuş kararlı, azimli ve iktidar yolunda yürüyen en büyük örgütlerden birisidir…

Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma yolunda, halkımızın refah ve mutluluğunu sağlama konusunda ürettiği politikalarla açılan yaralara merhem olacaktır hiç şüphesiz. Çünkü; Sosyal Demokrasinin Evrensel Değerleri’ni benimsemiş olan Partimizin odağında insan vardır… Tüm çalışmalarımız insanların barışı, huzuru ve mutluluğu üzerinedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak; Vahşi kapitalizmin, Neo liberal politikalarla bezendiği ülkemizde emperyalizme karşı sosyal demokrasinin temel evrensel değerleri ile Ata’mızın hedeflediği çağdaş uygarlık yolunda önümüze çıkan engelleri bir bir aşmak için umutla mücadelemiz devam edecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerini ve evrensel değerlerini özümsemiş, benimsemiş bir partili olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Altı ok felsefesi doğrultusunda, Parti politikalarımızın belirlediği hedefler doğrultusunda verimli çalışmalar yaparak güzel Bilecik’imizin çağdaş insanlarına hizmet etmek en büyük görevimizdir.

 

“CHP doğuşundaki bu niteliklerini bugün de sürdürmektedir”

Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri tarihimizde ve milli mücadelemizde olan, Atatürk’ün öncülüğünde Cumhuriyeti gerçekleştiren, çağdaş Türkiye’nin temellerini kuran, demokrasi sürecini başlatan, 1960’larda demokratik sol bir içerik ve sosyal demokrat özellikler kazanan bir büyük yenilettirme hareketinin temsilcisidir.

CHP belirli bir tarih kesitinde emperyalizme, kurulu düzene, eşitsizliğe, imtiyazlara başkaldırının ifadesidir. CHP bu zaman kesitinin gerçeklerinde Türkiye’yi yenileştirmek ve çağı aşmak programının ve iddiasının sahibidir. Bu özellikleriyle CHP, hem bağımsızlık yolunda, hem de yenileşmek yönünde mazlum milletlere tarihsel bir örnek yaratmıştır. CHP, doğuşundaki bu niteliklerini bugün de sürdürmektedir.

CHP, çağdaş, evrensel ilkeleri ve devrimleri ile bağımsızlığı, kalkınmayı ve çağı amaçlayan genç Türkiye Cumhuriyeti’nin öncüsü olmuştur. Ve günümüz Türkiye’sinin umududur.

Sosyal sorunların, iç barışımızı ve huzurumuzu tehdit ettiği günümüzde;

Milyonlarca insanımız açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşamakta…

Kızlarımız oğullarımız, eğitimsiz, sağlıksız, işsiz ve geleceksiz…

Yoksulluk ve adaletsizlik diz boyu…

Hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı, şiddet, ölüm, kavga almış başını gitmekte…

Halkımızın eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik hakları tırpanlanmakta…

Hem adalet hem de demokrasi ve basın özgürlüğü de dahil özgürlüklerin tahrip edildiği tele kulak rezaletlerinin yaşandığı günleri hep beraber yaşamakta.

Hak ve özgürlükler kuşatılmakta ve kısıtlanmakta…

Emek, barış ve demokrasi güçleri susturulmak istenmekte…

Değerlerimiz yok edilmekte…

Ve… daha birçok konuda geleceğimiz karartılmaktadır.

 

İşte bu duygu ve düşüncelerimle;

Önümüzdeki süreçte de, iktidarın yanlışlarına, tehditlerine, kuşatmalarına karşı durarak partime, dolayısıyla ülkeme insanlığa hizmet etmek için Bilecik’in Birleştirici Gücü olmak için Bilecik Milletvekili A.Adayı olduğumu belirtiyor hepinizi saygıyla selamlıyorum”

 

Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aday Adayı Erdoğan Tüfenkçi’nin basın toplantısına diğer aday adayları Yaşar Tüzün, A.Çağatay Karaahmet ve çok sayıda partililer katıldı.

 

ERHAN TOKA – CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam