• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TÜM OKULLAR AYNI EĞİTİM STANDARDINA KAVUŞUYOR

TÜM OKULLAR AYNI EĞİTİM STANDARDINA KAVUŞUYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bilecik ziyaretleri kapsamında Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can’ı makamında ziyaret etti.

Bilecik Belediyesinde açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların yapılandırılması ve kalitesinin artırılmasıyla ilgili “okul profili değerlendirme” çalışması kapsamında neler yapılacağını ilerleyen haftalarda açıklayacaklarını söyledi.
Bilecik Belediyesini ziyaret eden Selçuk, anı defterini imzaladıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitim sisteminde daha önceki olumlu çalışmaların üzerine yeni çalışmalar yürütüleceğini söyledi.


Eğitimde sisteminin gelişimiyle ilgili projelerin devam ettiğini vurgulayan Selçuk, şöyle konuştu: “Önümüzdeki haftalarda, okullarımızın yapısal niteliğini belirleyecek olan ‘okul profili’ değerlendirme adı altında bir tanıtım çalışmamız olacak. Bu çalışmada, çok ayrıntılı olarak okulların ne şekilde yapılandırılacağı ve okullarımızdaki kalitenin artırılmasıyla ilgili yol haritasının ne olacağını paylaşma imkanımız olacak. Daha sonra da yeni bazı çalışmaları da somut olarak kamuoyuyla paylaşma imkanımız olacak. Bunlar her ay tanıtım toplantılarıyla kamuoyuyla paylaşılacak.”


Bakan Selçuk, eğitim konusunda Bilecik’in gelişimi ve planları dahilinde çalışmalarının da olacağını anlattı.
Selçuk, “Sonuç olarak, önümüzdeki haftalarda Bilecik’le ilgili bir makro plan geliştirme konusunda da istişareler neticesinde sayın Valimizle, Vekilimizle, Başkanımızla prensip kararı da almış bulunuyoruz. Bu karar doğrultusunda da ekipler halinde buradaki incelemelerimizi derinleştirerek sürdüreceğiz. Önümüzdeki günlerde de bunların haberini verme ve sizinle paylaşma imkanımız olacak.” ifadelerini kullandı.
Bakan Selçuk belediyedeki programının ardından Konak Cafe&Restaurant’ta öğle yemeğinde Bileciklilerle bir araya geldi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam